___ Gyvulininkystės paroda 2023->Apžvalga ___


Rugsėjo 28-30 dienomis
VDU žemės ūkio akademijoje
vyko specializuota Gyvulininkystės paroda 2023


VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro ir LR Žemės ūkio ministerijos organizuotoje parodoje pagrindiniai parodos eksponatai buvo  skirtingų veislių galvijai, žirgai, ožkos, triušiai ir naminiai paukščiai. Renginyje buvo įgyvendinta daugiau nei 15 edukacinių veiklų. Apsilankiusieji turėjo galimybę nusikelti į virtualią erdvę, sužinoti apie gyvūninės kilmės produktų (sūrių, vilnos siūlų, kt.) gamybos procesus, dalyvauti degustacijose.Be gausios gyvūnų ekspozicijos, lankytojai, užsiimantys ir besidomintys gyvulininkyste, galėjo aplankyti gyvulininkystės technikos ekspoziciją, sužinoti apie pašarų ruošimo įrangą, krautuvus, pašarų dalytuvus ir panašaus pobūdžio techniką, melžimo ir mėšlo tvarkymo įrangą ir kt. Parodoje dalyvaujančios įmonės lankytojams pristatė pieno tyrimų, kenkėjų kontrolės, šėrimo racionų ir vakcinavimo schemų sudarymo ir kt. paslaugas, lietuviškus pieno pakaitalus veršeliams, gyvulių ir paukščių pašarų priedus, kompostui, mėšlui ir net vandeniui skirtus priedus, mėšlui tvarkyti sukurtus produktus, mikrobiologinius produktus ir dar daugiau. 

Penki inovatyviausi  eksponatai buvo apdovanoti parodos medaliais:

  • Visavertis pieno pakaitalas veršeliams „NutriCalf Premium 40“ (UAB „Litamilk“).

  • Mobilus akumuliatorinis vakuumo įrenginys melžimui MOOTECH ECO SMART (UAB „Mototecha“).

  • Mikrobiologinis produktas mėšlo tvarkymui „NN Farmodor C“(UAB „Nando“).

  • Pašarų dalytuvas „SEKO Samurai 7 500/150“ (UAB „Rovaltra“).

  • Džiovinimo ir dezinfekavimo mineralų kompleksas atrajotojų, kiaulių, naminių paukščių ir arklių pakratų higienai ACTISAN 360 (UAB „Timac Agro LT“).

Konferencijoje „Gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimas. KPP programos geroji patirtis“ pranešimus skaitė LR žemės ūkio ministerijos atstovai, VDU Žemės ūkio akademijos, LSMU Veterinarijos akademijos profesoriai, Lietuvos ūkininkai ir svečiai iš užsienio, o diskusijoje, dedikuotoje pagrindinei konferencijos temai – konkurencingumo didinimas,  nuomonėmis dalijosi gyvūnų augintojų asociacijų vadovai ir ŽŪM atstovai.

 

Parodos akimirkos              Dalyviai              Parodos schema               Konferencijos programa

 

Parodos organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems ir apsilankiusiems ir taria iki kitų susitikimų!

 

 

 

Organizatorius


Rėmėjai ir partneriai