VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centras
ir LR Žemės ūkio ministerija
2023 m. rugsėjo 28–30 d.
organizuoja
specializuotą gyvulininkystės parodą.


Parodos darbo laikas:
rugsėjo 28–29 d. 9–17 val.
rugsėjo 30 d.       9–16 val.

Parodos programa    Parodos schema

Konferencijos programa          Dalyviai

Parodos lankymas nemokamas. 

 

Pagrindiniai parodos eksponatai – skirtingų veislių galvijai, žirgai, ožkos, triušiai ir naminiai paukščiai. Be gausios gyvūnų ekspozicijos, lankytojai, užsiimantys ir besidomintys gyvulininkyste, galės aplankyti gyvulininkystės technikos ekspoziciją, dalyvauti daugybėje skirtingų edukacinių užsiėmimų, gyvulininkystės konkurencingumui stiprinti skirtoje konferencijoje ir kt. Veiks amatų ir sodinukų mugė.

Artėjantis renginys išsiskiria intensyvia, įvairius parodos svečių lūkesčius patenkinsiančia, programa. Tris dienas skirtinguose paviljonuose truksiančiame renginyje bus įgyvendinta daugiau nei 15 didelės apimties edukacinių veiklų, kai kurios jų, siekiant renginio lankytojų patogumo, vyks kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną. Apsilankiusieji turės galimybę nusikelti į virtualią erdvę, sužinoti apie gyvūninės kilmės produktų (sūrių, vilnos siūlų, kt.) gamybos procesus, dalyvauti degustacijose.

Gyvulininkystės produktai ir paslaugos. Parodoje dalyvaujančios įmonės lankytojams pristatys pieno tyrimų, kenkėjų kontrolės, šėrimo racionų ir vakcinavimo schemų sudarymo ir kt. paslaugas, lietuviškus pieno pakaitalus veršeliams, gyvulių ir paukščių pašarų priedus, kompostui, mėšlui ir net vandeniui skirtus priedus, mėšlui tvarkyti sukurtus produktus, mikrobiologinius produktus ir dar daugiau. Visa tai rasite antrame paviljone.

Gyvulininkystės technikos ekspozicija. Lankytojai galės sužinoti apie pašarų ruošimo įrangą, krautuvus, pašarų dalytuvus ir panašaus pobūdžio techniką, melžimo ir mėšlo tvarkymo įrangą ir kt. Bus teikiamos konsultacijos technikos gerinimo ir priežiūros klausimais. Technikos ekspozicija bus demonstruojama antrame paviljone.

Tarptautinė konferencija „Gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimas. KPP programos geroji patirtis“. LR žemės ūkio ministerijos atstovai, VDU Žemės ūkio akademijos, LSMU Veterinarijos akademijos profesoriai, Lietuvos ūkininkai ir svečiai iš užsienio kvies daugiau sužinoti apie tvariąją gyvulininkystę (vyks sinchroninis vertimas), technologijų pritaikomumą, biosaugą ūkiuose, gyvulių reprodukcijos gerinimo svarbą, šėrimo technologijų įtaką ūkio rentabilumo rodikliams ir kt. Gyvūnų augintojų asociacijų vadovai kartu su vienais renginio organizatorių – Žemės ūkio ministerija – kvies iš esmės diskutuoti pagrindine konferencijos tema apie konkurencingumo didinimą – tvariąją plėtrą ir kylančias problemas.

Amatų ir sodinukų mugė. Amatininkai, sodininkai ir tautinio paveldo puoselėtojai parodoje demonstruos savo pagamintus ar užaugintus eksponatus, kurių įvairovė ir gausa neleis atvykusiesiems namo grįžti tuščiomis. Lankytojai iš pirmų rankų galės įsigyti šviežių ir gardžių maisto produktų, atsakingai užaugintų sodinukų, dekoratyvinių augalų. Mugė įsikurs lauke prie antro paviljono.

 

 


Organizatorius


Rėmėjai ir partneriai