___ Naujienos ___


Noras ūkininkauti išmaniai atsiranda savaime

Data: 2024-03-26

Manoūkis.lt 2024-03-26

Akademija (Kauno r.). Kokių išbandymų kyla žemdirbiams, skaitmenizuojant ūkį ir diegiant modernias sistemas? Kas dar labiau paskatintų eiti šiuo keliu? Apie tai diskutuota parodoje „Ką pasėsi... 2024“ vykusioje diskusijoje „Inžineriniai sprendimai tvariam ūkiui“. (Skaitykite daugiau)



Plačiau

„Ką pasėsi... 2024“ dovanojo agroverslui teisingą kryptį į ateitį

Data: 2024-03-26

ūkininkopatarėjas.lt 2024-03-26

Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2024“ jau 28-ąjį kartą subūrė visus, kurie ją puoselėja, kurie pasiekė svo veikloje pačius geriausius rezultatus ir nubrėžė teisingą kryptį į ateitį. Renginyje buvo galima išvysti... (Skaitykite daugiau)


Plačiau

Parodoje „Ką pasėsi... 2024“ – vytintos dešros, medžio drožiniai ir pilieninė žemės ūkio technika.

Data: 2024-03-22

Kauno.diena.lt 2024_03_22

Tradicinėje parodoje „Ką pasėsi... 2024“ – nuo tautodailininkų darbų iki plieninių, keliais šimtais tūkstančių įkainotų traktorių ir kombaainų,

Rekordiškas dalyvių skaičius

Paroda „Ką pasėsi... 2024“, ko gero, smarkiai pakoreguos... (Skaitykite daugiau)


Plačiau

28-oji paroda „Ką pasėsi...“ – jau atidaryta

Data: 2024-03-21

ūkininkopatarėjas.lt 2024-03-21

Verslas ir organizatoriai rūpestingai ruošėsi tradicinei, didžiausiai Baltijos šalyse, tarptautinei žemės ūkio parodai „Ką pasėsi... 2024“. Ir štai pagaliau atėjo ta diena, kai perkerpama parodos atidarymo juostelė. Nuo penktadienio iki pat šeštadienio vakaro... (Skaitykite daugiau)


Plačiau

Prasidėjo 28-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2024“

Data: 2024-03-21

Manoūkis.lt 2024-03-21

Akademija (Kauno r.). Prasidėjo 28-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2024“. Parodos dalyvius ir lankytojus sveikino mokslo, verslo ir politikos atstovai. „Pagrindiniai parodos veikėjai – jūs, žemės ūkio verslo atstovai... (Skaitykite daugiau)



Plačiau

Prasidėjo vienas pagrindinių žemdirbių renginių: nuo naujausios technikos iki sodinukų

Data: 2024-03-21

Delfi.lt 2024-03-21

Kauno rajone, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje prasidėjo 28 kartą vykstanti paroda „Ką pasėsi... 2024“. Be gausios žemės ūkio technikos ekspozicijos šį kartą žemdirbiams siūloma susipažinti su inovatyviais inžineriniais sprendimais, antrus metus iš eilės rengiama sesija, kurioje su potencialiais partneriais susitinka paslaugas verslui teikiančios Lietuvos ir užsienio įmonės, klasteriai, startuoliai bei asociacijos. Parodoje veikia ir sodinukų bei amatų mugė, kurioje dalyvauja per 200 smulkiųjų prekeivių. (Skaitykite daugiau)






Plačiau

Kasmetinė, bet neeilinė paroda „Ką pasėsi...“

Data: 2024-03-15

ūkininkopatarėjas.lt 2024-03-15

Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2024“ (akademijos mstl., Kaunor.) vyks jau 28-ąjį kartą. Kovo21-ąją Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) erdves užpildys pati moderniausia žemės ūkio technika ir įranga...(plačiau)


Plačiau

Pradedama registracija į tarptautinę parodą „Ką pasėsi... 2024“

Data: 2023-11-22

 

VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centras pradeda įmonių, pageidaujančių dalyvauti 28-ąjį kartą vyksiančioje parodoje „Ką pasėsi... 2024“, registraciją. Likus keturiems mėnesiams iki didžiausio žemės ūkio renginio Baltijos šalyse, organizatoriai susidomėjusius ragina nedelsti ir išsirinkti norimas vietas, atliepsiančias įmonių išsikeltus lūkesčius.

Kaip ir kasmet, 2024 metų pavasarį „Ką pasėsi…“ kvies visus, susijusius su žemės ūkiu, atvykti į Žemės ūkio akademiją ir sužinoti apie agroverslo naujoves. Ši paroda – puiki galimybė dalyviams, pristatysiantiems savo atstovaujamos srities naujienas, išvysti, kuo gyvena jų kolegos ir konkurentai, o lankytojai iš gausybės pasiūlymų galės išsirinkti geriausiai jų poreikius patenkinsiančius produktus ar paslaugas.

Parodoje susirinkusiųjų lauks ir šviečiamoji programa – mokslininkų ir praktikų dalijimasis sukauptomis žiniomis ir patirtimi, taip pat amatų ir sodinukų mugė.

Dalyvių registracijos nuoroda: www.expoacademia.lt/lt-ka-pasesi-dalyviams


Plačiau

Paroda „Ką pasėsi... 2023““ žvilgsnis į agroverslo ateitį

Data: 2023-04-01

Apie mus rašo Ūkininko patarėjas: 2023-04-01

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) kanclerės prof. Astridos Miceikienės – teigimu, tai didžiausia ir solidžiausia iki šiol rengta paroda. Joje susivienijo verslas ir mokslas, technologijos ir inovacijos, maisto gamyba ir vartojimas, tautinės tradicijos ir ateities perspektyvos. Ir tai nėra balandžio 1-osios pokštas.

 

Dėmesys technologijoms

Jau pirmąją parodos dieną apsilankęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, žinodamas ūkininkų lūkesčius, kalbėjo, kad sprendimus dėl nuostolius patiriančio agrosektoriaus padės atrasti technologijos. Būtent joms priklausys žemės ūkio ateitis. Parodoje dalyvavęs Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvilas ragino žemdirbius pozityviam darbui. „Gerai, kad turime ką sėti. Juk jei nesėsi, tai ir nepjausi“,  optimizmo nestokojo ir Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Tarsi atsiliepdama į naujosios žemės ūkio strategijos iššūkius, „Agrokoncerno“ įmonių grupė pristatė parodos lankytojų „kosminiu“ pavadintą žemės ūkio robotą „AgXeed“. Pasak įmonės komercijos direktoriaus Arno Radzevičiaus, tai autonominė mašina, labiausiai tinkanti tokiems žemės ūkio darbams kaip šienavimas, mulčiavimas, žemės dirbimas, sėja. Didžiausias roboto „AgXeed“ teikiamas privalumas monotoninius žemės ūkio darbus jis gali atlikti nesustodamas. Jam nereikia poilsio pertraukėlių, mašina yra valdoma dirbtinio intelekto. Roboto operatorius gali stebėti jo darbą per specialią programėlę, taip pat žemėlapyje matyti visą maršrutą. Roboto valdymo programą lengvai įveiks bet kokio amžiaus ūkininkas, gebantis naudotis mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu.

Naująja laukų mašina susidomėjo Birštono savivaldybės ekologinio augalininkystės ūkio šeimininkas Jonas Gradeckas. Didžiųjų Nemuno kilpų regioninio parko kaimynystėje esantis ūkis būtų palankus įdarbinti tokį robotą, tačiau reikėtų pamatyti mašiną dirbant laukuose. „Agrokoncerno“ atstovas A. Radzevičius pažadėjo pradžiūvus dirvoms pakviesti norinčiuosius į Radviliškio r. „Ateities ūkį“, kuriame bus demonstruojamas laukuose dirbantis robotas „AgXeed“.

Akmenis rinks mašina

Biržų r. ūkininko Gedimino Ališausko dirvose gausu akmenų, jie gadina žemės dirbimo, sėjos techniką, mažina pasėlių derlingumą. UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis ūkininkui pasiūlė suomių gamybos akmenų rinktuvą „Kivi Pekka“. Šis agregatas apdovanotas Suomijoje, o šiemet gavo ir parodos „Ką pasėsi“ medalį. Pasak R. Trainaičio, nors Lietuvos laukai akmenų gausa negali lygintis su Suomijos dirvomis, bet jų yra pakankamai, o akmenims rinkti kaime žmonių jau nebelikę. Tad kasmet parduodama po keliolika „Kivi Pekka“ akmenų rinktuvų. Jų darbinis plotis – nuo 3,3 m iki 7 m. Per minutę agregatas surenka nuo 900 kg iki 1,4 t akmenų, kurių diametras 2,535 cm.

Lietuvos ūkiuose dirba apie pusšimtis „Kivi Pekka“ akmenų rinktuvų, šiemet planuojama ūkininkams pristatyti dar 15. Sėkmingai suomių pagaminti akmenų rinktuvai dirba ne tik biržiečio G. Ališausko, bet ir Andriaus Mickevičiaus (Vilkaviškio r.), Aivaro Rimkaus (Radviliškio r.), Antano Šakio (Telšių r.) ir kituose ūkiuose. Ūkininkų teigimu, „Kivi Pekka“ pagerina dirvos kokybę prieš sėją, taupo gamybos kaštus, padidina derlių.

Ūkius gelbsti robotai

Parodoje „Ką pasėsi... 2023“ AB „Lytagra“ paviljonas tradiciškai buvo pats gausiausias ir aprėpiantis visas žemės ūkio šakas augalininkystę, gyvulininkystę, šeimos ir ekologinius ūkius. Norkūnų k. (Prienų r.) ūkininkas Alvydas Kazlauskas prisipažino neseniai likvidavęs daugiau nei šimto karvių pieno ūkį ir „Lytagros“ stende ieškantis pasiūlymų augalininkystės plėtojimui. Veiverių sen. (Prienų r.) ūkininkas Deimantas Kairiūkštis savo pieno ūkyje įdarbinęs melžimo robotus ir planuoja toliau modernizuoti pieno gamybos verslą, kuris, ūkininko nuomone, nėra toks beviltiškas, kaip teigiama viešojoje erdvėje. D. Kairiūkščio kaimynų Krūvelių šeimos ūkyje dirba ne tik melžimo, bet ir pašarų ruošimo, dalijimo, mėšlo šalininmo drėgnuoju būdu robotai. „Patikimiausia, kai pieno ūkyje dirba robotai ir vienos šeimos nariai, išvengiant samdomos darbo jėgos“, įsitikinęs D. Kairiūkštis, parodoje apsilankęs su sūnumi Ričardu.

„Lytagros“ ekspozicijoje mokslininkas Rimas Budrys pristatė probiotikus gyvulininkystės ir paukščių ūkiams. Tai natūralūs, ekologiški organiniai priedai, kurie teigiamai veikia gyvūnų sveikatą, didina produktyvumą, mažina metano dujų išsiskyrimą ir net neutralizuoja mėšlo kvapus.

UAB „Agrobond“ paviljone tarp eksponatų lankytojus konsultavo ne tik įmonės atstovas Vaidotas Jacikas, bet ir verslo partneris iš Italijos Endre Deak. Užsienio svečių verslo partnerių netrūko ir kituose parodos paviljonuose.

Organizatorių teigimu, šiemetėje parodoje dalyvauja užsienio kompanijos iš 8 šalių: Vokietijos, Belgijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Turkijos, Ukrainos. UAB „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus Dangio Valaičio teigimu, ūkiams Europoje ir Baltijos šalyse reikalingi patikimi ir išmanūs sprendimai, todėl bendrovė parodoje „Ką pasėsi... 2023“ pristato išmaniąsias sistemas ir technikos gamintojų naujienas, kurios gali padėti lengviau, tvariau ir našiau valdyti svarbiausius ūkio darbus.

„Vis daugiau mūsų klientų, atnaujindami techniką ar įrangą, pasirenka skaitmeninius ūkio valdymo įrankius, kurie šiuolaikiniame ūkyje, kaip ir bet kuriame versle, neišvengiami, tikino D. Valaitis, savo inovacijų portfelyje siekiame rinkai pateikti tik patikimą techniką, įrangą ir programas, kurias būtų nesudėtinga pritaikyti ūkiams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Inovacijos efektyviausiai sprendžia iššūkius žemės ūkyje, ir esame ta įmonė, kuri padeda įgyvendinti išmanius ir naudingus sprendimus.“

Pasak D. Valaičio, Lietuvoje gerai žinomas savaeigių purkštuvų gamintojas „Agrifac“ iš Nyderlandų jau prieš gerą dešimtmetį pradėjo galvoti apie ateities technologinius sprendimus ir pagrindinius ūkininkavimo iššūkius pasaulyje.

Šį pavasarį Lietuvos laukuose pradeda dirbti daugiau nei 20 naujų savaeigių purkštuvų „Agrifac“, o tarptautinės žemės ūkio parodos laureatu tapo naujas šio gamintojo modelis „Condor Vaneguard“, pasiūlydamas 6 t talpos purkštuvus ir purškimo sistemos patobulinimus.

Prikabinamų purkštuvų ir trąšų barstytuvų asortimente pristatomi rinkoje gerai žinomo gamintojo „Kverneland“ modeliai. Iki šio pavasario 95 proc. barstytuvų ūkiai renkasi su automatine svėrimo sistema ir išmaniuoju valdymu kompiuteriu, o tikslieji tręšimo žemėlapiai lengvai integruojami su išmaniąja ūkio valdymo sistema „Geoface“. Šiandien sunkumų patiriantiems pieno ūkiams „Dotnuva Baltic“ siūlo modernizavimo priemonę Nyderlandų bendrovės „BouMatic“ automatines sistemas ir melžimo robotus.

Parodos „Ką pasėsi... 2023“ paviljonai visas dienas buvo apgulti lankytojų. Organizatorių teigimu, taip buvo siekiama kompensuoti pandeminį laikotarpį, kai nevyko vieši renginiai.

 

Skaityti daugiau: https://ukininkopatarejas.lt/naujienos/paroda-ka-pasesi-2023-zvilgsnis-i-agroverslo-ateiti/


Plačiau

Prasidėjo paroda „Ką pasėsi... 2023“

Data: 2023-03-30

Apie mus rašo Mano ūkis: 2023-03-30

Startavo žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2023“, kuri jau 27-oji. Žemės ūkio technikos ekspozicija kaip įprasta vėl didžiausia. Be to, renginių organizatorių teigimu, pagal dalyvių skaičių paroda grįžo į priešpandeminį lygį.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad žemės ūkio inovacijos demonstruojamos VDU Žemės ūkio akademijoje, kad stiprėja verslo ir mokslo partnerystė, o ši bendrystė duoda rezultatų. Lietuvos žemės ūkis visada užaugindavo žmonėms savos duonos kąsnį. Tikiuosi, užsiauginti savos duonos išliks svarbu visada“, per parodos „Ką pasėsi... 2023“ atidarymą kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė.

Atidaryme apsilankęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigė, kad technologijų poveikis ypač pasijus šiemet, kai reikės deklaruoti pasėlius. „Sprendimų atsiras naudojant technologijas ir tai kurs mūsų žemės ūkį“, sakė ministras.

Vilkaviškio vyskupas Vytautas Norvilas taip pat dalyvavo atidaryme. „Gerai, kad turime ką sėti. Juk jei nesėsi, tai ir nepjausi“, geros nuotaikos nestokojo V. Norvilas.

„Su paroda 20 metų augome ir mes. Smagu, kad paroda yra ta vieta, kur galima save parodyti ir į kitus pažiūrėti“, sakė šiemet dvidešimtmetį švenčiančios žemės ūkio technikos įmonės „Audrokesta“, kuri yra pagrindinė parodos „Ką pasėsi... 2023“ rėmėja, generalinis direktorius Audrius Mockaitis.

Tarp svečių ir Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris yra neatsiejama Žemės ūkio akademijos dalis.

Parodos lankytojų gana nemažai paviljonuose ir aikštelėse netrūksta šurmulio, tad, panašu, žmonės išsiilgo renginių.

Šiųmetėje parodoje dalyvauja apie 500 su žemės ūkiu susijusių įmonių ir organizacijų, taip pat amatininkų, sodininkų, maisto produktų gamintojų-prekybininkų. 17 proc. visų dalyvaujančių įmonių parodoje prisistatys pirmą kartą, nemažai jų iš užsienio. Dalyvauja užsienio kompanijų iš aštuonių šalių: Vokietijos, Belgijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Turkijos, netgi Ukrainos.

Lankytojų laukia net 46 seminarai inovacijų, sumaniųjų technologijų, tvarumo, maisto gamybos ir kt. žemės ūkio sektoriui aktualiomis temomis, taip pat žemdirbių, mokslininkų ir verslo atstovų atviroji diskusija apie dirvožemį.

Be to, parodoje laukia nemažai naujovių: bus galimybė išvysti trąšų barstytuvų šou, išbandyti jėgas keturračių trasoje, stebėti nacionalinį profesinio meistriškumo konkursą „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“.

Kaip ir kasmet, vyksta tradicinė sodinukų ir amatų mugė, o prieš parodą medaliais apdovanoti 10 geriausių parodos eksponatų.


Skaitykite daugiau: https://www.manoukis.lt/naujienos/renginiai/prasidejo-paroda-ka-pasesi-2023


Plačiau

Prasidėjo paroda „Ką pasėsi... 2023“: lankytojų laukia inovacijos, mugė ir pramogos

Data: 2023-03-30

Apie mus rašo Kauno diena: 2023-03-30

Kaune prasidėjo tris dienas truksianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2023“. Akademijoje lankytojų laukia šimtai išrikiuotos naujausios technikos, amatininkų mugė bei įvairūs susitikimai su žemės ūkio technikos ekspertais.

Galimybė atrasti naujoves

„Ką pasėsi...“ paroda atidaryta jau 27-ąjį kartą. Šiemet Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje lankytojų laukia apie 500 dalyvių, pristatančių įvairią ūkyje naudojamą techniką, prekybininkai bei organizacijos, padedančios surasti geriausius sprendimus konkrečiam ūkiui.

„Parodoje pristatomos pačios naujausios technologijos ir ūkininkai gali susipažinti, kuria kryptimi viskas juda, kokios reikalingos žinios. Technologijos ūkiuose labai svarbios, nes jos padeda daug ką išspręsti. Juk galima, pavyzdžiui, ne tik surinkti ir pasverti derlių konkrečioje vietose, bet ir žinoti, kiek įpilta trąšų ir pan. Tikrai daug dalykų dabar sprendžiamos technologijų pagalba, bet, žinoma, reikia nepamiršti ir fundamentinių agronomijos pagrindų, todėl neatsitiktinai paroda ir vyksta VDU Žemės ūkio akademijoje“, „Ką pasėsi...“ parodoje kalbėjo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. 

Ko ieško lankytojai?

Paroda nuolat sulaukia tūkstančių lankytojų. Jie nemokamai gali susipažinti su pristatomomis naujovėmis, atrasti ką nors savo ūkiui, namams, ar sodybai. Apie parodos populiarumą išduoda ir automobilių spūstis, besidriekianti kelis kilometrus iki Akademijos.

„Domiuosi, ką siūlo verslai, kad ūkyje būtų lengviau žemę dirbti. Dabar žvalgausi technikos, leidžiančios sėti bearimiu būdu. Taip tikiuosi sutaupyti degalų, mažiau teršti aplinką. Pernai atsinaujinau traktorių, tai teko pasimokyti, kaip juo naudotis“, kalbėjo sutiktas ūkininkas Andrius, atvykęs į parodą net iš Žemaitijos.

„Man įdomūs dronai, kurie galėtų tręšti laukus. Manau, kad tai ateities technologija, nes tada nereikia sunkios technikos varyti į laukus, ratais trypti pasėlių. Be to, kaip supratau, dronais tręšiant laukus, mažesnė tikimybė, kad lašeliai pasklis po šalia esančias teritorijas“, taip pat apie tvarų ūkininkavimą antrino kitas lankytojas.

Vieną moterį sutikome su sodinuku rankose. Ji pasakojo, kad savo sode ieško vaiskrūmių, nori išbandyti naujas veisles ir rūšis. „Šilauogės labai populiarios, jas auginu gal kokius penkis metus. Bet dabar norisi ir kokio persiko, gal ir arbūzas išaugs, todėl ieškau jo sėklų. Dabar putino medelį pirkau, skaičiau, kad uogos turi daug naudingų savybių, tad pabandysiu, gal prigis“, pasisakė ponia Aldona.

Ir žinios, ir pramoga

Nemokamos parodos „Ką pasėsi… 2023“ metu vyks 47 seminarai, aprėpiantys įvairiausią temų spektrą – nuo paramos priemonių žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, tvariosios augalininkystės ir gyvulininkystės sprendimų, aukštos pridėtinės vertės maisto produktų gamybos iki ekosisteminių paslaugų.

Lankytojų laukia įvairūs kiti renginiai: konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“; trąšų barstytuvų demonstracija; tarptautinis medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas. Apsilankę trečią parodos dieną turės galimybę sudalyvauti VDU Žemės ūkio akademijos atvirų durų dienoje.

Visas tris dienas (kovo 30 balandžio 1) vyks amatų ir sodinukų mugė, apsilankiusiųjų parodoje lauks įvairios atrakcijos.

Kiekvieną parodos dieną kas pusvalandį nuo PLC „Mega“ į parodą kursuos nemokamas autobusas.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/prasidejo-paroda-ka-pasesi-2023-lankytoju-laukia-inovacijos-muge-ir-pramogos-1119726


Plačiau

Žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...2023“: mokslas ir agroverslas žengia koja kojon

Data: 2023-03-30

Apie mus rašo Ūkininko patarėjas: 2023-03-30

Šiandien šalies žemdirbiai renkasi Kauno rajone, kur tradiciškai vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...2023“. Paroda jau tapo renginiu, kurį kasmet į savo darbotvarkes įtraukia visi šalies agroverslo lyderiai, mokslo atstovai, smulkieji verslininkai, kuriuo domisi tūkstantinės lankytojų minios.

Ši paroda, jau 27-ąjį kartą vykstanti Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, auga kartu su žemės ūkiu, į kurį sparčiai žengia naujausios technologijos. „Augantis technologijų įdarbinimo poreikis svarbus priimant sprendimus. Būtent mokslo, mokymo sąveikia su technologijomis ir kurs mūsų ateities žemės ūkį“, parodos atidarymo metu sakė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Kasmet stiprėjančia mokslo bei agroverslo partneryste akcentavo ir akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė. „Paroda plečiasi, atsiranda naujų įmonių - čia visi atranda savo vietą. Lietuvai žemės ūkis visada davė duonos kąsnį, tad neabejoju, kad jis visada bus strateginis verslo sektorius“, kalbėjo kanclerė.

Galimybė pamatyti modernią žemės ūkio techniką ir technologijas

Šiemet parodoje dalyvauja daugiau kaip 450 su žemės ūkiu susijusių įmonių ir organizacijų, taip pat amatininkų, sodininkų, maisto gamintojųprekybininkų. Ši paroda puiki vieta susipažinti su naujausia žemės ūkio technika, paragauti kokybiškų produktų, įsigyti išradingų amatininkų kūrybos darbų, sodinukų.

Žemės ūkio technikos ekspozicija savo dydžiu ir eksponatų skaičiumi kaip visada yra didžiausia parodos dalis. Lauko erdvėse ir uždaruose paviljonuose demonstruojami kombainai, traktoriai, purkštuvai, smulkintuvai ir kitos naujausios technologijos. Eksponatų gausa nenusileidžia įmonės, pristatančios trąšas, augalų priežiūros priemones, fermų įrangą, konsultavimo, finansų, draudimo ir kitas paslaugas.

Parodos lankytojų laukia ir įvairūs renginiai: trąšų barstytuvų demonstravimas, IV tarptautinis medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas, nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“. Lankytojai gali išbandyti savo jėgas keturračių trasoje.

Dalinsis sukauptomis žiniomis ir patirtimi

Tačiau žmones traukia ne vien tik galimybė pamatyti įspūdingus traktorius ar įsigyti sodinukų. Paroda garsi ir savo šviečiamąja programa. Iš plačios specializuotų renginių programos kiekvienas gali pasisemti profesinių žinių labiausiai rūpimais klausimais.

Kaip visada, parodos metu bus teikiamos mokslininkų konsultacijos, vyks seminarai, skirti pristatyti paramos priemones žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, tvariosios augalininkystės ir gyvulininkystės sprendimus, sumaniąsias technologijas ir inovacijas žemės ūkyje bei kitas temas.

Žemės ūkio ministerija surengs net 11 seminarų. Visi besidomintys kviečiami užsukti ir į jos informacinį stendą, kuriame galima pasikonsultuoti dėl galimybių pasinaudoti ES parama.

Parodoje ministerija įrengė trumpųjų maisto tiekimo grandinių ekspoziciją didžiulėje palapinėje savo pagamintą produkciją pristato ir ja prekiauja 20 ūkininkų.

ŽŪM informacija

 

Skaityti daugiau: https://ukininkopatarejas.lt/naujienos/zemes-ukio-paroda-ka-pasesi-2023-mokslas-ir-agroverslas-zengia-koja-kojon/


Plačiau

Įteikti parodos „Ką pasėsi... 2023“ apdovanojimai: žvilgsnis į tvarumą ir pagalbą ūkininkams

Data: 2023-03-24

Apie mus rašo Kauno diena: 2023-03-23

Tarptautinės parodos „Ką pasėsi... 2023“ vienas svarbiausių akcentų – pastebėti tuos, kurių siūloma produkcija lengvina ūkininkų darbą, saugo aplinką ir padeda auginti geresnį derlių. Ketvirtadienį dešimčiai laureatų įteikti parodos medaliai.

Sveikinimų akimirkos

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪK) jau 27-ąjį kartą rengia tarptautinę parodą „Ką pasėsi“. Per šį laikotarpį keleriopai išaugo renginio formatas, tobulėjo infrastruktūra, kasmet vis sparčiau modernėja bei stebina žemės ūkio veiklą efektyvinantys eksponatai. Šiemet tęsiamos tradicijos ir išrinkta geriausia ūkio technika.

Šie apdovanojimai tarsi parodos išvakarės. Tai renginys, kurį kuriame visi kartu. Džiaugiamės ir didžiuojamės galėdami stebėti kiekvieno parodos dalyvio istoriją. Matome, kaip viskas kasmet auga, kokie drąsūs parodos dalyviai, siekiantys dar didesnių tikslų. Norisi padėkoti už tiek metų trunkančią bendrystę. Tikiuosi, kad atsiimtas apdovanojimas prisidės prie kiekvienos įmonės sėkmės“, – prieš iškilmingą laureatų apdovanojimą ir specialiai parodai kurtų medalių įteikimą kalbėjo VDU ŽŪM Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė.

„Ką pasėsi“ parodos medalius kūrė menininkas Marijus Petrauskas.

Šių metų tendencijos

Šiųmetinėje parodoje speciali komisija iš šešiolikos kandidatų atrinko dešimt geriausių žemės ūkio technikos tiekėjų ir gamintojų, kurių produkcija prisidės prie tvaresnio ūkininkavimo bei išteklių tausojimo.

Parodos medalių komisijos pirmininkas prof. dr. Egidijus Šarauskis tikino, kad renkant geriausius buvo kreipiamas dėmesys į įvairius kriterijus, tokius kaip tvarumas, modernumas, inovacijos, poveikis aplinkai ir žmogui, koks tų technologijų pritaikymas šiuolaikiniam ūkininkui ir pan. Tikiuosi, kad atsiimtas apdovanojimas prisidės prie kiekvienos įmonės sėkmės. „Labai svarbus kriterijus, ar tai Lietuvos gamintojas. Džiugu, kad šiais metais tarp laureatų turime dvi lietuviškos įmones, parodai pasiūliusios biostimuliantus ir vandenvežę. Kiti yra tiekėjai, pristatantys naujausias žemės ūkio technologijas į Lietuvą“, – pridūrė VDU ŽŪM profesorius.

Pasak jo, dabar visas dėmesys krypsta į žaliąjį kursą, todėl ir technologijos turi atitikti šiuolaikinius reikalavimus, kad ūkiuose būtų mažinamos dujų emisijos, trąšų sąnaudos ir kad pats darbas būtų kuo efektyvesnis. Tad stebint pastarųjų metų tendencijas, matomas labai tikslus ėjimas į precizišką ūkininkavimą, kad būtų sėjama ir tręšiama tik tiek, kiek reikia. „

Dabar mašinos labai robotizuojasi. Tiesa, Lietuvos žemės ūkyje robotų dar nėra labai daug, jų daugiau sutinkama gyvulininkystės sektoriuje. Kita populiarėjanti ir žemės ūkyje ateitį turinti sritis dronai, kurie viską darys iš viršaus, nereikės spausti žemės, trypti sodmenų ir taip dar labiau efektyvinti darbą“, – tendencijas apžvelgė E. Šarauskis.

Parodos akcentai

Šiųmetė „Ką pasėsi… 2023“ paroda Akademijoje vyks kovo 30 – balandžio 1 dienomis. Parodos lankymas nemokamas.

Tris dienas žinių ir inovacijų sklaidos centru tapsiančioje VDU Žemės ūkio akademijoje vyksianti paroda „Ką pasėsi… 2023“ dalyvių skaičiumi žada būti gausesnė bei tarptautiškesnė už praėjusiąją.

Planuojama, kad parodoje savo ekspozicijas pristatys apie 200 Lietuvos bei užsienio šalių įmonių ir tiek pat smulkiųjų prekybininkų, o renginį aplankys keliasdešimt tūkstančių lankytojų iš visos Lietuvos.

Šiemet žemės ūkio technikos įmonės itin atsakingai ir iš anksto planuoja savo ekspozicijas bei žada pademonstruoti tokių inovacijų, kokių Lietuvoje iki šiol nėra įdiegta. Parodos lankytojai turės galimybę tiesiogiai pasikonsultuoti su mokslininkais. Be to, lauks ir naujai atidaryta demonstracinė prototipų erdvė, kuri atspindės mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatus.

Šalia parodų paviljonų, VDU ŽŪA mokomojo ūkio laukuose, bus demonstruojamas tręšimo skirtingų gamintojų barstytuvais procesas. Pirmą kartą parodoje vyks nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“.

Visas parodos dienas vyks tradicinė smulkiųjų amatų ir sodinukų mugė.

Šių metų laureatai

Šiais metais tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi… 2023“ medalius ir diplomus gavo:

  • Biostimuliantas BlueNTM (UAB „Agrokoncernas“)
  • Žemės ūkio darbams skirtas autonominis robotas AgXeed AgBo 5.115T2 (UAB „Agrokoncerno technika“)
  • Šienpjovių kombinacija KUHN FC 9330D-RA (UAB „Dojus AGRO“)
  • Savaeigis purkštuvas AGRIFAC ONDOR VANGUARD (UAB „Dotnuva Baltic“)
  • Grandininis diskinis skutikas DAL-BO POWERCHAIN 800 (AB „East West Agro“)
  • Traktorius Fendt 700 Vario Gen7 (UAB „Ivabaltė“)
  • Vandenvežė su chemijos tirpalų paruošimu PTL-16V (UAB „Laumetris“)
  • Ratinis traktorius T7.315 HD (AB „Lytagra“)
  • Akmenų rinktuvas Kivi Pekka 5 (UAB „Rovaltra“)
  • Presas KUHN VB 7160 (UAB „Žemtiekimas“).

 



Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/iteikti-parodos-ka-pasesi-2023-apdovanojimai-zvilgsnis-i-tvaruma-ir-pagalba-ukininkams-1118866


Plačiau

Išdalyti parodos „Ką pasėsi...“ apdovanojimai

Data: 2023-03-24

Apie mus rašo Mano ūkis: 2023-03-23

Šiandien paskelbti ir apdovanoti parodos „Ką pasėsi... 2023“ eksponatų konkurso laimėtojai.

Per medalių įteikimo ceremoniją sveikinimo kalbą sakė VDUÂ Žemės ūkio akademijos (ŽŪA) Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė. „Galima sakyti, kad šiandien parodos „Ką pasėsi...2023“ išvakarės. (...) Džiugu, kad galime stebėti kiekvieno parodos dalyvio istoriją. Matome kaip kiekvienais metais jūs augate, įveikiate sunkumus ir siekiate dar didesnių tikslų. Tikimės, kad šiandien atsiimti įvertinimai, parodos medaliai, prisidės prie įmonių sėkmės“, sakė R. Petlickaitė.

Jau kovo 30-ąją į VDU ŽŪA grįžta pavasarinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“, kuri šiemet jau 27-oji.

Parodoje dalyvaus daugiau kaip 450 su žemės ūkiu susijusių įmonių ir organizacijų, taip pat amatininkų, sodininkų, maisto gamintojų-prekybininkų. Net 17 proc. visų dalyvausiančių įmonių parodoje prisistatys pirmą kartą, nemažai jų iš užsienio.

Kaip ir kasmet 10 geriausių parodos eksponatų apdovanoti parodos „Ką pasėsi...“ medaliais. Šiemet juos pelnė:

  • Biostimuliatorius BlueNTM („Agrokoncernas“).
  • Žemės ūkio darbų autonominis robotas AgXeed AgBot 5.115T2 („Agrokoncerno technika“).
  • Šienapjovių kombinacija Kuhn FC 9330D-RA („DOJUS agro“).
  • Savaeigis purkštuvas Agrifac Condor Vanguard („Dotnuva Baltic“).
  • Grandininis diskinis skutiklis Dal-Bo Powerchain 800 („East West Agro“).
  • Traktorius Fendt 700 Vario Gen7 („Ivabaltė“).
  • Vandenvežė su chemijos tirpalų paruošimu PTL-16V („Laumetris“).
  • Ratinis traktorius New Holland T7.315 HD („Lytagra“).
  • Akmenų rinktuvas Kivi Pekka 5 („Rovaltra“).
  • Presas Kuhn VB 7160 („Žemtiekimas“).

 



Skaitykite daugiau: https://www.manoukis.lt/naujienos/renginiai/isdalyti-parodos-ka-pasesi-apdovanojimai


Plačiau

Kuo šiemet stebins paroda „Ką pasėsi...“

Data: 2023-03-22

Apie mus rašo Mano ūkis: 2023-03-21

Nors pandemija turėjo įtakos parodos mastui, tačiau „Ką pasėsi...2023“ vėl žada būti didelė. Apie būsimą parodą kalbamės su Rita PETLICKAITE, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro direktore.

Ši paroda 27-oji. Kuo ji kitokia nei prieš tai buvusios?

Šią parodą sunku lyginti su ankstesnėmis, nes dėl pandemijos renginių mastas buvo gerokai sumažėjęs.

Vis dėlto 27-oji paroda „Ką pasėsi...“ savo apimtimi grįžta į priešpandeminį lygį. Paroda prasidės kovo 30-ąją ir truks tris dienas. Lauko ekspozicijos užims apie 10 ha, po stogu “ apie 7 000 m2. Parodų aikštės bus pilnos, veiks visi trys paviljonai, nors, pavyzdžiui, pernai dėl mažesnio dalyvių skaičiaus lankytojams atverti tik du.

Kiek sulaukėte dalyvių? Kiek bus naujų?

Parodoje dalyvaus daugiau kaip 450 su žemės ūkiu susijusių įmonių ir organizacijų, taip pat amatininkų, sodininkų, maisto gamintojų-prekybininkų. Net 17 proc. visųÂ dalyvausiančių įmonių parodoje prisistatys pirmą kartą, nemažai jų iš užsienio. Užsienio įmonės sudarys 10 proc. visų parodos įmonių. Laukiama dalyvių iš Belgijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Turkijos, Vokietijos, Suomijos. Savo ekspoziciją surengs ir Ukrainos žemės ūkio technikos gamintojai.

Kokia eksponatų įvairovė?

Daugiausia parodoje bus eksponuojama žemės ūkio technikos ir įrangos. Išvysime tokių naujovių, kurios Lietuvos ūkiuose dar neįdiegtos, bet ateityje greičiausiai taps neatsiejama modernaus ir subalansuoto ūkininkavimo dalimi.

Parodoje bus galima rasti visą spektrą žemės ūkiui skirtų produktų ir paslaugų: nuo trąšų ir augalų apsaugos priemonių iki finansinių paslaugų. Parodoje bus demonstruojama ir komunalinio ūkio technika, specializuoti automobiliai, sodo technika, įranga ir įrankiai, itin praverčiantys ūkyje. Visas tris parodos dienas vyks tradicinė amatų ir sodinukų mugė.

Taigi, ne vien ūkininkams, bet ir savo kiemus puoselėjantiems lankytojams bus į ką pasižvalgyti. Tradiciškai prieš parodą medaliais ir diplomais apdovanosime 10 vertingiausių eksponatų.

Kokia seminarų pasiūla? Kokiai tematikai bus skiriama daugiausia dėmesio?

Numatyti 46 seminarai ir viena atvira diskusija. Lankytojų patogumui šie renginiai suskirstyti į 7 temas: paramos priemonės; šalies agrosektoriaus atsparumo ir kaimo gyvybingumo stiprinimas; sumaniosios technologijos ir inovacijos žemės ūkyje; ekosisteminės paslaugos klimato kaitos kontekste; tvarioji augalininkystė ir gyvulininkystė; aukštos pridėtinės vertės maisto produktų kūrimas ir gamyba; tvarioji energetika ir atsinaujinantys energijos šaltiniai. Tikimės, kad tai padės lankytojams lengviau orientuotis, kada ir kur vyksta dominančios tematikos seminarai.

Ypatingą dėmesį nusprendėme skirti dirvožemio būklės išsaugojimo ir gerinimo problematikai, todėl inicijuojame atvirą diskusiją. Ją moderuos televizijos laidų vedėjas Justinas Jankevičius, problematiką ir aktualijas pristatys pripažinti VDU ŽŪA mokslininkai. Per renginį kviesime pasisakyti tiek žemės ūkio verslo, tiek Žemės ūkio ministerijos atstovus. Visi diskusijos dalyviai turės galimybę išsakyti nuomonę ir užduoti klausimų.

Kokios naujovės laukia parodos lankytojų ir dalyvių?

Viena iš naujovių žemės ūkio technika bus demonstruojama ne vien ekspozicijose, bet ir realaus veikimo sąlygomis. Penkių skirtingų gamintojų trąšų barstytuvais bus tręšiamas VDU Žemės ūkio akademijos mokomojo ūkio laukas, esantis prie parodų paviljonų. Lankytojai galės stebėti, kaip ši technika dirba, procesą komentuos mokslininkai šios srities specialistai.

IV rūmų lankytojų lauks visiškai naujai atverta prototipų erdvė, kur VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras kvies susipažinti su VDU mokslininkų sukurtais inovatyvių produktų ir technologijų prototipais. Čia apsilankius bus galima sužinoti tiek apie paramos galimybes verslui, tiek apie bendrų verslo ir mokslo projektų rengimo galimybes.

VDU Žemės ūkio akademija per parodą plačiai atvers duris visuomenei balandžio 1-ąją joje vyks atvirų durų diena. Bus galima aplankyti Agronomijos, Miškų ir ekologijos, Inžinerijos, Bioekonomikos plėtros fakultetus ir viską sužinoti apie studijas.

Dar viena parodos naujovė bendradarbiaujant su Lietuvos inovacijų centru antrame parodos paviljone bus įrengta verslo kontaktų (B2B) erdvė. Čia verslo atstovai, jų klientai, startuoliai ir gamintojai galės ne tik bendrauti, bet ir sudaryti sandorius.

Laukia ir įvairios atrakcijos. Pirmą kartą vyks nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“, tad bus galima stebėti, kaip jaunieji specialistai susitvarko su jiems specialiai parengtomis užduotimis. Taip pat vyks ketvirtasis tarptautinis medžio drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas, kuriame žada dalyvauti meistrų net iš 12 šalių, įskaitant JAV, Kanadą, Mongoliją, Japoniją. Kiekvieną dieną bus organizuojami aukcionai, lankytojai galės įsigyti drožėjų darbų. Be to, konkursas vyks ŽŪA arboretume, kur sukaupta svarbiausių geografinių regionų skirtingų rūšių medžių ir krūmų kolekcija, tad tikimės, kad oras bus geras ir leis lankytojams po jį pavaikštinėti.

Lankytojai turės galimybę išbandyti jėgas keturračių trasoje. Per parodą socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Expoacademia“ bus galima dalyvauti žaidimuose. Laimėtojų lauks parodos rėmėjų įsteigtos dovanos.

Programa labai gausi. Tad su ja susipažinti rekomenduojame iš anksto ir dar iki atvykstant suplanuoti, ką labiausiai verta pamatyti. O kad į parodą atvykti būtų dar paprasčiau ir netektų laiko gaišti spūstyse, nuo prekybos centro „Mega“ kursuos autobusas, kuris nemokamai veš į parodą kas pusvalandį.

Ko tikitės iš „Ką pasėsi...2023“?

Per parodą tiek dalyviams tiek lankytojams sukuriama labai daug galimybių, tad tikimės, kad ir vieni, ir kiti jomis pasinaudos kiek įmanoma daugiau. Per pandemiją įpratome daug ką pamatyti ar išgirsti per nuotolį, bet niekas nepakeis tikro bendravimo, tad mes siūlome susitikti gyvai.

Neabejojame, kad parodoje laikas bus praleistas ne tik įdomiai, bet ir naudingai, ūkininkai susipažins su naujausiomis technologijomis ir technika. Parodoje „Ką pasėsi...“ kiekvienas gali rasti įdomių ir naudingų dalykų. Tad laukiame atvykstant.



Skaitykite daugiau: https://manoukis.lt/naujienos/renginiai/kuo-siemet-stebins-paroda-ka-pasesi


Plačiau

Kaip sumažinti išlaidas trąšoms neprarandant derliaus?

Data: 2023-03-13

Reklama

Naujai susikūrusios Agrolapų įmonės tikslas yra padėti ūkininkams spręsti šiuos klausimus:

  • kaip sumažinti išlaidas trąšoms neprarandant derliaus?
  • kaip pagerinti derliaus kokybinius parametrus?
  • kaip padidinti pelningumą iš hektaro?

Šiems uždaviniams įgyvendinti įmonė Agrolapai teikia šias paslaugas:

  • Augalų lapų tyrimai (14 pagrindinių elementų kiekių, pH, EC, cukraus lygio augaluose nustatymas)
  • Olandų gamybos ,,Soiltech' komapanijos organiškai cheluotos skystos trąšos per lapus 
  • Tręšimo rekomendacijos remiantis lapų tyrimų rezultatais (konsultuojantis su Amerikos, Olandijos, Australijos nepriklausomais konsultantais).


Plačiau

Aminagra – tai galimybė per kukurūzus ir žolę uždirbti daugiau.

Data: 2023-03-06

Reklama

Jeigu jūs siekiate maksimalių rezultatų ir norite kontroliuoti ūkio rizikas, tuomet Aminagros produktai kaip tik Jums. Jūsų ūkis yra uždaras ratas: dirvožemis, augalai, gyvuliai, organika. Kiekvienas segmentas įtakoja vienas kitą tiek teigiamai, tiek neigiamai. Aminagra padės Jums šį ratą išlaikyti teigiamą per visus ciklus.


Plačiau

Tarptautinė paroda „Ką pasėsi... 2023““ stereotipus laužančios inovacijos šiuolaikiniam agrosektoriui

Data: 2023-02-02

Apie mus rašo Verslo žinios: 2023-02-02

 

Kovo 30–balandžio 1 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) 27-ąjį kartą vyks tradicinė tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2023“. Per šį laikotarpį keleriopai išaugo renginio formatas, tobulėjo infrastruktūra, kasmet vis sparčiau modernėja bei stebina žemės ūkio veiklą efektyvinantys eksponatai, tačiau kertiniai parodos tikslai išlieka nepakitę: renginiu siekiama pademonstruoti mokslo ir agroverslo bendradarbiavimo rezultatus, suteikti abipusę naudą ūkininkams ir žemės ūkį aptarnaujantiems agroverslams, išlaikyti didžiausios Baltijos šalyse tokio profilio parodos statusą ir – ne mažiau svarbu – keisti stereotipus apie žemės ūkį, jį pristatant kaip vieną sparčiausiai robotizuojamų ir skaitmenizuojamų sektorių, atvirą tarpdisciplininių kompetencijų įgijusiems jauniems specialistams.

Tris dienas vyksiantis renginys – gausesnis bei tarptautiškesnis 

Tris dienas žinių ir inovacijų sklaidos centru tapsiančioje VDU Žemės ūkio akademijoje vyksianti paroda „Ką pasėsi... 2023“ dalyvių skaičiumi žada būti gausesnė bei tarptautiškesnė už praėjusiąją Į parodą sugrįžta popandeminiu laikotarpiu pauzę dariusios įmonės, registruojasi nauji dalyviai. Taip pat laukiama agrosektoriui atstovaujančių įmonių iš Belgijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Turkijos, Vokietijos. Išskirtinės sąlygos dalyvauti parodoje sudarytos savo ekspoziciją turėsiantiems Ukrainos žemės ūkio technikos gamintojams.

Planuojama, kad parodoje „Ką pasėsi...2023“ savo ekspozicijas pristatys apie 200 Lietuvos bei užsienio šalių įmonių ir tiek pat smulkiųjų prekybininkų, o renginį aplankys keliasdešimt tūkstančių lankytojų iš visos Lietuvos.

Parodos „Ką pasėsi... 2023“ organizatorių komandai vadovaujanti VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė atskleidžia, kad žemės ūkio technikos ekspozicija savo dydžiu ir eksponatų skaičiumi kaip visada bus didžiausias parodos segmentas. „Šiemet žemės ūkio technikos įmonės itin atsakingai ir iš anksto planuoja savo ekspozicijas bei žada pademonstruoti tokių inovacijų, kokių Lietuvoje iki šiol nėra įdiegta. Eksponatų gausa rengiasi nenusileisti ir trąšų gamintojai bei pardavėjai, sėklas, augalų apsaugos produktus ir įvairią kitokią su žemės ūkiu susijusią produkciją siūlančios įmonės, taip pat mokslo, finansų įstaigos, draudimo paslaugų teikėjai“, pasakoja VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė.

Parodos lankytojai bus laukiami ir VDU ŽŪA stende, kuriame turės galimybę tiesiogiai pasikonsultuoti su mokslininkais. Trečiąją parodos dieną VDU Žemės ūkio akademija atvers duris interesantams studijų klausimais. Besidominčių studijomis lauks „VDU ŽŪA atvirų durų diena“, kurioje lankytojai turės galimybę sužinoti apie bakalauro, magistrantūros bei kitas studijų galimybes, pažinti studijų aplinką ir VDU ŽŪA fakultetus. Balandžio 1 d. interesantai bus laukiami 10 val. ir 11 val. Agronomijos fakultete VDU ŽŪA centrinių rūmų 303 kab., Bioekonomikos plėtros fakultete VDU ŽŪA III rūmų 428 kab., Inžinerijos fakultete II rūmų 304 kab., Miškų ir ekologijos fakultete VDU ŽŪA centrinių rūmų 428 kab.

Parodoje lankytojų lauks ir naujai atidaryta demonstracinė prototipų erdvė, kuri atspindės mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatus. Tokia erdvė Vytauto Didžiojo universitete sukurta pirmą kartą, siekiant visuomenei atskleisti universiteto akademinės ir neakademinės bendruomenės kartu su partneriais sukurtus prototipus.

Likus savaitei iki parodos „Ką pasėsi...2023“ atidarymo, 10 vertingiausių eksponatų tradiciškai bus apdovanoti parodos medaliais bei diplomais. Parodos „Ką pasėsi...“ medalis ypatingas keliais aspektais. Tai ir ženklas, kad jį pelnęs eksponatas yra išskirtinis savo naudojimo savybėmis bei inovatyvumu, ir išliekamąją vertę turintis žinomo šalies skulptoriaus Marijaus Petrausko autorinis darbas.  

Neatsiejama dalis – turininga šviečiamoji programa 

Petlickaitė atkreipia dėmesį, kad parodos lankytojų laukia turininga šviečiamoji programa, be kurios VDU ŽŪA vykstančios parodos būtų neįsivaizduojamos. Parodos metu rengiami seminarai visada sulaukia gausaus lankytojų dėmesio, nes programoje kiekvienas gali rasti sau aktualią temą. Neatsitiktinai prieš keletą metų parodos „Ką pasėsi…“ šviečiamoji programa Lietuvos mokslo akademijos inicijuotame Mokslo populiarinimo priemonių konkurse yra tapusi viena nugalėtojų.

„Šiuo metu esame subūrę visų VDU ŽŪA fakultetų ekspertų komandą, kuri identifikuoja žemdirbiams aktualiausius klausimus bei formuoja šviečiamosios programos turinį. Planuojama, kad vyks ne tik žemdirbiams skirti seminarai, bet ir žemdirbių, mokslininkų bei įmonių atstovų atvirosios diskusijos. Manome, kad jos padės rasti atsakymus į žemdirbiams rūpimus klausimus, pasitarnaus renkantis konkrečias technologijas ar netgi priimant sprendimus dėl ūkininkavimo strategijos“, – šviečiamosios programos turinį komentuoja VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė, atkreipianti dėmesį, kad seminarų metu naujausios informacijos apie galimybes pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros programos priemones ir šios paramos administravimo tvarką suteiks LR žemės ūkio ministerijos atstovai. 

Netrūks naudingų ir atraktyvių renginių 

VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro Parodų organizavimo skyriaus vadovės dr. Rimos Pranaitienės teigimu, žemės ūkio parodos „Ką pasėsi...2023“ metu lankytojų taip pat laukia įvairūs intriguojantys renginiai. Šalia parodų paviljonų, VDU ŽŪA mokomojo ūkio laukuose, bus demonstruojamas tręšimo skirtingų gamintojų barstytuvais procesas. Pirmą kartą parodoje vyks nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2023“. Parodos lankytojai taip pat turės galimybę patys išbandyti savo jėgas keturračių trasoje. Išskirtinėje VDU ŽŪA erdvėje Arboretume, kur puoselėjama įspūdinga skirtingų rūšių medžių bei krūmų kolekcija, visas parodos dienas vyks Tarptautinis medžio drožėjų motoriniais pjūklais čempionatas. Lietuvos ir užsienio meistrų išdrožtus kūrinius bus galima įsigyti aukcione.

Bendradarbiaujant su Lietuvos inovacijų centru pirmą kartą parodoje bus įrengta B2B verslo ir susitikimų erdvė, t. y. vieta, kurioje verslo atstovams ir jų klientams bus patogu bendrauti bei sudaryti sandorius. Norintieji rezervuoti laiką B2B susitikimams turės iš anksto užsiregistruoti parodos interneto svetainėje (spausti B2B registracijos nuorodą). 

Visas parodos dienas vyks tradicinė smulkiųjų amatų ir sodinukų mugė.

Žemės ūkio parodos „Ką pasėsi...2023“ pagrindinis rėmėjas UAB „Audrokesta“.

Parodos darbo laikas 9.0017.00 val.

Parodos lankymas nemokamas.

Iš visos Lietuvos suvažiuosiančių lankytojų patogumui, visas parodos dienas nuo prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ (Islandijos pl. 32, Kaunas) ir atgal iki jo kas pusvalandį kursuos nemokami autobusai. 



Plačiau: https://www.vz.lt/ismani-lietuva/2023/02/02/tarptautine-paroda-ka-pasesi-2023--stereotipus-lauzancios-inovacijos-siuolaikiniam-agrosektoriui#ixzz7sANkDwqB


Plačiau

Svarbiausi 2023 metais VDU Žemės ūkio akademijoje organizuojami renginiai

Data: 2023-01-09

 


Plačiau

Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsiâ... 2022“: sprendimų metas ateities iššūkiams

Data: 2022-04-01

Apie mus rašo Ūkininkopatarėjas.lt: 2022-03-31

 

 

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA, Akademija, Kauno r.) kovo 31balandžio 2 dienomis vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2022“, žyminti naujojo darbų sezono pradžią. Žinant šiandienos įvykius ir laukiančias pasekmes, kurių mastą dar sunku įsivaizduoti, žemės ūkio ir maisto sektoriai tampa kaip niekad svarbūs. Todėl dar labiau reikia susitelkti agroverslo  atstovams, mokslininkams, politikams, kad būtų patenkintas gyvybiškai svarbus poreikis aprūpinti gyventojus maisto produktais. VDU ŽŪA šiomis dienomis renkasi visi, kam rūpi žemės ūkio ir kaimo ateitis. Tris dienas vyks naujausių technologijų demonstracijos, žinių sklaidos renginiai, susitikimai ir diskusijos, o juos neabejotinai vienys išgyvenimo kardinaliai pasikeitusiomis rinkos sąlygomis tema. Mažiau pramogų, daugiau orientacijos į tikslą taip galima apibūdinti šiemetinę „Ką pasėsi...“, kuri ir toliau išlieka didžiausiu agrosektoriaus naujovių sklaidos renginiu Lietuvoje ir Baltijos šalyse. 

Baigia prisijaukinti neapibrėžtumą 

„Šiemet turėjo būti tie metai, kai paroda „Ką pasėsi...“ pagaliau grįžta į savo įprastą ritmą, sako parodos organizatoriaus VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorius doc. dr. Virginijus Venskutonis tačiau paskutinių savaičių įvykiai parodė, kad visada turi būti pasirengęs viskam. Nespėjus atsigauti po pandemijos, nesuvokiamo žiaurumo įvykiai Ukrainoje kardinaliai pakeitė tūkstančių žmonių gyvenimus ir programuoja ilgalaikius pokyčius ateityje. Belieka skubėti prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančios situacijos. Pasirengimas parodai „Ką pasėsi... 2022“ tik įrodo, kad Lietuvos agroverslo lyderiai pasirengę priimti naujus iššūkius. Dauguma nuolatinių parodos dalyvių nuosekliai ir atsakingai rengėsi parodai, kad savo klientams galėtų pristatyti naujausius sprendimus, skirtus moderniam ir tvariam ūkiui. Gaila, tačiau kai kurių agrotechnika prekiaujančių įmonių šiemetinėje parodoje neišvysime dėl rimtų priežasčių technika, turėjusi būti pristatyta renginyje, šiandien yra karo zonoje arba nespėja pasiekti Lietuvos dėl logistikos trukdžių. Keletas įmonių keičia savo dalyvavimo parodose strategiją ir šį pavasarį daro pertrauką. Gerbiame jų sprendimą ir lauksime prisistatant kitose mūsų parodose.

„Ką pasėsi... 2022“ išvakarėse mes, parodos organizatoriai, esame nusiteikę optimistiškai. Šis renginys yra visai Lietuvai reikšmingas įvykis, plačiai žinomas ir laukiamas. Mums jį organizuoti yra didelis darbas ir atsakomybė, tačiau iššūkių nebijome.“

Ir senbuviai, ir nauji žaidėjai

„Parodoje „Ką pasėsi... 2022“ prisistato daugiau kaip 300 dalyvių: įmonių, organizacijų, smulkiųjų prekybininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos. Paroda lauko teritorijoje užims 10 ha plotą, o uždarose patalpose ekspozicijos bus išdėstytos beveik 5 tūkst. kv. m plote, pasakoja doc. dr. V. Venskutonis. Tradiciškai didžiausią ekspozicijų plotą parodoje užims naujausia žemės ūkio technika ir įranga. Tad išvysime ir moderniausius traktorius, ir padargus, ir išmaniąsias sistemas, kurios leidžia taupyti išteklius ir užtikrina komfortišką darbą. Vienas mūsų organizuojamos parodos privalumų galimybė pamatyti skirtingų kompanijų sprendimus vienoje vietoje, tad galima palyginti, sužinoti visas dominančias smulkmenas.“

Maždaug 20 proc. parodoje dalyvaujančių įmonių prisistato pirmąjį kartą. Jos lankytojams demonstruos belaidžio daiktų interneto sprendimus, biodujų gamybos iš žemės ūkyje susidarančių atliekų galimybes, skysto mėšlo tvarkymo technologijas, biologinius preparatus ūkiams ir daug kitų naudingų sprendimų.

Parodoje bus galima rasti ir visa kita, ko reikia ūkiui: sėklų, trąšų, įrankių, netgi automobilį bus galima išsirinkti. Parodos „Ką pasėsi… 2022“ „veidas“ yra jos įvairiapusiškumas. Tad jeigu reikia tik sodinukų ar puošybos elemento sodybai, čia taip pat vertėtų užsukti visas 3 parodos dienas veiks amatų ir sodinukų mugė, bus galima įsigyti kokybiškų maisto produktų tiesiai iš jų gamintojų.

Parodos įmones galima rasti parodos elektroniniame kataloge, pateiktame parodos organizatorių interneto svetainėje expoacademia.lt.

Vertingiausiems eksponatams medaliai

Laikantis parodos tradicijos, 10 geriausių parodos eksponatų yra įvertinami medaliais. Doc. dr. V. Venskutonis sako, kad medalis svarus apdovanojimas visomis prasmėmis. Tai autorinis kauniečio menininko Marijaus Petrausko rankų darbas iš bronzos, sveriantis kone pusantro kilogramo. Kiekviena parodoje dalyvaujanti įmonė turi teisę teikti paraišką, kurioje pagrindžia, kodėl gaminys yra vertas medalio laimėtojo statuso. Parodos eksponatus, laimėjusius medalius, lankytojai gali apžiūrėti ne tik atvykę į parodą, bet ir virtualioje ekspozicijoje adresu expoacademia.lt.

Siekiantys žinių laukiami seminaruose

Parodos metu VDU ŽŪA auditorijos lankytojams tampa atviros, dėstytojai su renginio lankytojais dalijasi sukauptomis žiniomis, pristato atliktus mokslinius tyrimus ir jų rezultatus, teikia konsultacijas rūpimais klausimais. Prie mokslininkų iniciatyvos aktyviai jungiasi kiti parodos dalyviai socialiniai ir verslo partneriai. Jie šiemet buvo itin aktyvūs, siūlydami seminarų temas. Parodos „Ką pasėsi... 2022“ lankytojams paruošti 42 seminarai, kuriuos ves 72 pranešėjai. Temų įvairovė šiemet labai didelė. Tai ir geroji ūkininkavimo praktika, ir socialinės bei technologinės inovacijos, ir paramos priemonės pereinamuoju programavimo laikotarpiu, ir mokslo paslaugos verslui bei bendradarbiavimo su universitetu galimybės. Ir tai dar ne viskas, kas siūloma seminarų programoje. Jau minėtoje svetainėje expoacademia.lt vertėtų atidžiai „išstudijuoti“ seminarus ir pasirinkti, kuriuose renginiuose dalyvauti kiekvienam parodos lankytojui verta labiausiai.

Daugybės žmonių komandinis darbas

„VDU ŽŪA yra vienintelė mokslo ir studijų įstaiga, įtvirtinusi tokio didelio masto žemės ūkio parodų organizavimo tradiciją. Tai yra nuolatinio nuoseklaus komandinio darbo rezultatas. Ne tik tiesiogiai už parodos organizavimą atsakingo VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (iki 2021 m. Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko) kolektyvo, bet ir visos ŽŪA bendruomenės: dėstytojų, administracijos darbuotojų, studentų. Dalis jų parodos dienomis pamiršta savo įprastinius vaidmenis ir tampa daugybės parodos metu vykstančių procesų koordinatoriais. Kaip tarpusavyje mėgstame sakyti, vykdome tūkstančio smulkmenų projektą. Praleidus vieną smulkmeną, ji gali tapti rimta problema renginio metu. Atsakomybės jausmas ir savo srities žinojimas, greita reakcija bei sugebėjimas laiku priimti teisingus sprendimus užtikrina, kad renginys vyksta tarsi savaime. Negalime nepaminėti mūsų ištikimų partnerių: Kauno rajono savivaldybės, Lietuvos radijo ir televizijos, laikraščių „Ūkininko patarėjas“ ir „Kauno diena“, žurnalo „Mano ūkis“, kurie padeda renginio organizavimo darbuose.

Taip pat nuoširdų ačiū sakome Lietuvos agroverslo lyderiams, ištikimai lydinčius mus puoselėjant ir auginant parodos „Ką pasėsi...“ tradiciją: UAB „Dojus agro“, AB „Lytagra“, UAB „Rovaltra“, UAB „Ivabaltė“, UAB „Žemtiekimas“, AB „East West agro“, UAB „Agrokoncerno technika“. Dėl šių įmonių noro būti kartu su VDU ŽŪA, iniciatyvumo prisidedant prie bendrų projektų, nuoširdaus rūpesčio dėl Lietuvos kaimo ir žemės ūkio mokslų ateities, šiandien esame stiprūs“, apibendrina doc. dr. V. Venskutonis.

 

Skaitykite daugiau 


Plačiau

Prasidėjo 26-oji žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“

Data: 2022-04-01

Apie mus rašo Manoukis.lt: 2022-03-31

 

Prasidėjo žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“, kuri jau 26-oji. Joje gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija. Pasak parodos organizatorių, visų dalyvių eksponatus vienija išmanumas.

VDU rektorius Juozas Augutis per parodos atidarymą sakė, kad tokiomis geopolitinėmis aplinkybėmis svarbiausia dirbti žemę. „Nors Ukrainoje tokia padėtis, žemdirbiai vis tiek važiuoja į laukus su technika ir pradeda sėją. Nepaisant to, kaip klostysis įvykiai, turime dirbti žemę.

Net neabejoju, jei Lietuvoje būtų kaip Ukrainoje, mūsų šalies ūkininkai elgtųsi taip pat. Ši paroda vyksta karo prieš Ukrainą akivaizdoje, po pandemijos. Tad galima sakyti, kad tai – naujos pradžios pradžia“, teigė J. Augutis.

„Lietuva buvo, yra ir bus žemės ūkio kraštas. Žemdirbiai visada mums užtikrina skalsų duonos kąsnį“, pabrėžė VDU ŽŪA kanclerė prof. Astrida Miceikienė.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sveikindamas parodos dalyvius ir svečius aptarė mokslo svarbą.

„Praėjusiais metais paroda buvo rudenį, tad gerai, kad šiemet ji grįžo į savo laiką. Svarbu, kad ji vyksta universitete, nes už techniką ne mažiau svarbios ir žinios. Dabar brangsta žaliavos, tad žinios ginklas, kuris padeda susidoroti su tokiais iššūkiais“, sakė jis.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis dėkojo žemdirbiams, kurie, pasak jo, yra svarbiausi.

„Svarbiausi yra tie, kurie sėja grūdą. (...) Reikia keisti požiūrį į žemės ūkį. Prasidėjus karui jis truputį pasikeitė, nes žmonės suprato, kas juos maitina. Ačiū ūkininkams, kurie maitino, maitina ir maitins“, dėkojo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas.

„Dabar vyksta didelis žemės ūkio virsmas pereinama prie išmanaus ūkininkavimo. Sutapo du strateginiai tikslai sumažinti aplinkos taršą ir išlaidas. Tai ypač svarbu dabar, kai viskas labai brangsta“, sakė pagrindinio parodos rėmėjo „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas ir sveikino su atidaryta paroda.

Lankytojų laukia ne tik įdomios ekspozicijos, bet ir šviečiamoji programa. Naujausiomis žiniomis dalysis net 70 pranešėjų. Daugiau kaip pusę jų VDU ŽŪA ekspertai. Nemažai šiųmečių temų siejasi su gerojo ūkininkavimo praktika.

Galima klausytis seminarų apie tvaraus ūkininkavimo sprendimus, socialines inovacijas, paramos priemones kaimo plėtrai ir žemės ūkiui, mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybes ir t. t.

VDU Žemės ūkio akademijos ekspertai pastebi, kad Lietuvos ūkininkai, žemės ūkio įmonių darbuotojai tampa vis išmanesni ir vis aktyviau domisi inovacijomis, kurios juos pačius skatina nuolat siekti naujų žinių ir tobulėti.

Anot jų, Lietuvos žemės ūkyje, palyginti su Vakarų šalimis, modernizacijos šuolis įvyko labai sparčiai. Tai mūsų mokslininkų, ūkininkų ir produktus bei paslaugas žemės ūkiui teikiančių įmonių aktyvaus bendradarbiavimo rezultatas, kurį tradiciškai vainikuoja paroda „Ką pasėsi...“.

26-ojoje „Ką pasėsi...“ parodoje tradiciškai gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija, kurią pristato įmonės nuolatinės parodų dalyvės.

Šiemet užsiregistravo beveik 20 proc. naujų dalyvių, kurie pristato skysto mėšlo tvarkymo technologijas, natūralius ir biologiškai aktyvių medžiagų koncentratus, atsinaujinančios energetikos, IT ir telekomunikacinių sprendimų galimybes.

Taip pat vyksta tradicinė sodinukų ir amatų mugė, ypač laukiama sodininkų bei daržininkų mėgėjų.

Kaip ir kasmet, prieš parodą apdovanoti 10 geriausių parodos eksponatų „Ką pasėsi... 2022“ medaliais.

Autorius: Eulalija Jonuškienė

Skaitykite daugiau 


Plačiau

Įteikti „Ką pasėsi… 2022“ medaliai

Data: 2022-03-25

Apie mus rašo DELFI.lt: 2022-03-25

Iki tarptautinės, tradicinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2022“, vyksiančios pakaunėje, likus mažiau nei savaitei VDU Žemės ūkio akademijoje įteikti vertingiausi šio svarbaus įvykio apdovanojimai – medaliai. Šįmet už pažangiausius produktus bei sprendimus konkurso komisijos dėmesio sulaukė dešimt šalies įmonių (laureatų pristatymas).

Išskirtinis bruožas – išmanumas

Kovo 31 – balandžio 2 dienomis į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) sugrįžtančioje tradicinėje pavasarinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi…“ savo ekspozicijas įrengs keli šimtai dalyvių. Dalis jų renginyje pristatomus produktus pateikė vertinti medalių likimą sprendžiančiai komisijai, rašoma pranešime.

„Konkurso dalyvius vienijanti tendencija, pradėjusi ryškėti prieš maždaug penkerius metus, o šįmet įgavusi išskirtinį aktualumą, yra eksponatų išmanumas“, – pastebi „Ką pasėsi... 2022“ medalių skyrimo komisijos pirmininkas prof. dr. Egidijus Šarauskis.

Anot jo, žemės ūkio technikos modernumas užtikrina, kad ji atitinka aplikosauginius reikalavimus, yra palankesnė aplinkai, dirvožemiui.

„Naujausios technologijos ir išmanumas pastebimas visose dalyse – nuo įrangos dizaino iki valdymo sprendimų. Technikos gamintojai jau pasiekė tai, kad jos operatoriai gali iš anksto suplanuoti savo darbus ir juos valdyti kompiuteriais. Viskas kuriama akcentuojant ir žmogiškųjų resursų, ir išteklių, tokių kaip kuras ar trąšos, taupymą“, – pabrėžia prof. dr. E. Šarauskis.

„Kiekviena mūsų paroda demonstruoja vis didesnį žemės ūkio progresą. Europos žaliojo kurso kontekste ūkininkus šiandien domina tai, kas vyks ateityje: koks bus žemės ūkis, kiek reikės keistis, diegiant naujas technologijas, skaitmenizaciją, dirbtinį intelektą, tiksliojo ūkininkavimo principus, naudojantis robotais, daiktų internetu, taikant naujus verslo modelius, diversifikuojant rizikas“, – „Ką pasėsi…2022“ aktualumą komentuoja VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė, pastebinti kad parodos formatas yra vienas efektyviausių instrumentų skleisti žinias ir jų gauti.

Dabartinė situacija įtikina net skeptikus

Ne po vieną medalį per visus „Ką pasėsi…2022“ parodos metus pelniusių įmonių atstovai įsitikinę, jog vis aktualesnės tampa technologijos, atliepiančios bene pagrindinę pastarųjų metų žemės ūkio kryptį – žaliąjį kursą.

„Su trąšų tiekimu iššūkių turime jau bene pusantrų metų. Jos pabrango dešimt kartų ir gali būti, kad kainos kils toliau. Tuo pat metu brangsta kuras, o maisto poreikis didėja. Visa tai sufleruoja, ką turi daryti šiuolaikinis ūkis – tręšti efektyviau, ką šiuolaikinės technologijos leidžia pasiekti, – įžvalgomis dalinosi už beariminės žemdirbystės technologijos sėjamąją „Ką pasėsi…2022“ medaliu įvertintos įmonės „East West Agro“ vadovas Gediminas Kvietkauskas, – Iki šiol įvertindami modernios technikos privalumus ir jos kainą bei palygindami su trąšų ir kuro savikaina, ūkiai vangiai eidavo tiksliosioms žemdirbystės link. Dabar, kai trąša tokia brangi, išmoksime tai, ką ištręšdavome per metus, padalinti ir ištręsti per tris. Ir tai yra įmanoma, nes išmanių sprendimų dėka galima trąšą padėti tiksliai ten, kur jos trūksta“.

Anot jo, siekiant mažinti ūkio savikainą, kuro kaina taip pat tampa impulsu atsinaujinti turimą techniką.

Dėl situacijos Rusijoje ir Ukrainoje, G. Kvietkausko nuomone, Lietuvos žemdirbiai artimiausius kelerius metus turėtų gauti rekordiškai geras pajamas. O tai, pašnekovo įsitikinimu, leis investuoti į ekonomiškesnę bei aplinkosauginius reikalavimus atitinkančią techniką.

Kad išmanumas yra šių metų žemės ūkio tendencija, patvirtina ir už po septynerių metų atnaujintą John Deere 6R serijos traktorių „Ką pasėsi…2022“ parodos medalį gavę UAB „DOJUS agro“ atstovai.

„Tampa svarbios tos technologijos, kurios padeda ūkininkams taupyti tai, kas šiuo metu aktualiausia: degalus, trąšas, sėklą. Žinoma, ir laiką. Modernūs sprendimai suteikia galimybę iš anksto, dar prieš sezoną susiplanuoti visus darbus ir juos, atėjus metui, atlikti vienu kompiuterio mygtuko paspaudimu“, – patikina pašnekovai.

Anot jų, domėtis moderniais sprendimais pagrindinių žemės ūkio veiklos komponentų brangimas privertė net skeptiškiausiai jų atžvilgiu nusiteikusius ūkininkus. Iki šiol darbų efektyvumu mažai besidomėję žemdirbiai jau įvertino pasaulio ekonomikos tendencijas bei galimybę sutaupyti tose srityse, kurios iki pokyčių kainų rinkose buvo jiems mažai aktualios.

„Lietuvos ūkiai stambėja ir persiorientuoja į tiksliąją žemdirbystę, kuriai būtinos informacinės technologijos duomenims iš įvairių šaltinių gauti – tai leidžia priimti sprendimus, maksimaliai efektyvinančius žemės ūkio produkcijos gamybą. Todėl nestebina, kad mūsų ūkininkai vis aktyviau domisi inovatyvios technikos našumu, jos patikimumu, garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu, kuro sąnaudomis, atsarginių detalių operatyviu tiekimu, būsima technikos likutine verte ir naujomis technologijomis, kurios atitinka pasaulines tvaraus ūkininkavimo tendencijas. Pastarąsias įsivertinome, todėl nuolat investuojame į brangstančius degalus ir trąšas taupančius išmaniosios žemdirbystės sprendimus“, – „Ką pasėsi… 2022“ medalio laimėtojas UAB „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas.

„Ką pasėsi… 2022““ kitą savaitę

Didžiulėse lauko erdvėse ir paviljonuose vyksiančios parodos „Ką pasėsi… 2022“ organizatorių komandai vadovaujantis VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas doc. dr. Virginijus Venskutonis pasakoja, kad ir šiemet tradiciškai gausiausia bus žemės ūkio technikos ekspozicija, kurią pristatys įmonės – nuolatinės parodų dalyvės. Tačiau šiemet užsiregistravo ir beveik 20 proc. naujų dalyvių, kurie pristatys skysto mėšlo tvarkymo technologijas, natūralius ir biologiškai aktyvių medžiagų koncentratus, taip pat atsinaujinančios energetikos, IT ir telekomunikacinių sprendimų galimybes.

Skaitykite daugiau:


Plačiau

„Ką pasėsi...“ medalininkų dešimtukas

Data: 2022-03-25

Apie mus rašo Manoūkis.lt: 2022-03-25

Parodos „Ką pasėsi...“ eksponatų konkurso nugalėtojai pagerbti iškilmingoje ceremonijoje, jiems įteikti medaliai.

Kovo 31 d. į VDU Žemės ūkio akademiją sugrįžta tradicinė pavasarinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“, jau daugiau nei ketvirtį amžiaus Lietuvai ir visam Baltijos regionui vis garsiau paskelbianti pavasarinio darbymečio pradžią.

Pasak VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovo doc. dr. Virginijaus Venskutonio, šiemet tradiciškai gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija, kurią pristato įmonės nuolatinės parodų dalyvės.

Tačiau šiemet užsiregistravo ir beveik 20 proc. naujų dalyvių, kurie pristatys skysto mėšlo tvarkymo technologijas, natūralius ir biologiškai aktyvių medžiagų koncentratus, taip pat atsinaujinančios energetikos, informacinių technologijų ir telekomunikacinių sprendimų galimybes.

Kaip ir kasmet 10 geriausių parodos eksponatų apdovanoti parodos „Ką pasėsi... 2022“ medaliais (laureatų pristatymas). Šiemet medalius pelnė:

  • Visaverčiai kombinuotieji lesalai putpelėms („Ariogalos grūdai“)
  • Organinė trąša Agrolinija-S („Biodinamika“)
  • John Deere 6R serijos traktoriai („DOJUS agro“)
  • Tiesioginės sėjos sėjamoji Sky Easydrill W 6020 Fertisem HD Pro II E-Drive Premium („East West Agro“)
  • Teleskopinis krautuvas Manitou MLT841-145PS  („INTRAC Lietuva“)
  • Pneumatinio tręštuvo Rauch Aero MultiRate dozavimo sistema („Ivabaltė“)
  • Ražieninė sėjamoji RS-4 („Laumetris“)
  • Ratinis traktorius New Holland T8.435 Genesis („Lytagra“)
  • Traktorius Valtra T255 Versu su įdiegtu technologijų paketu Valtra Smart Farming („Rovaltra“)
  • Traktorius Deutz-Fahr 7250 TTV („Žemtiekimas“)


Skaitykite daugiau


Plačiau

Iš anksto: paskelbti dešimt geriausių parodos „Ką pasėsi... 2022“ eksponatų

Data: 2022-03-25

Apie mus rašo Kauno diena: 2022-03-25

Kitą ketvirtadienį prasidėsianti ir tris dienas vyksianti tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2022“ ir šiemet sulaukė didelio susidomėjimo. Tai didžiausia žemės ūkio paroda Baltijos šalyse. Šiųmetė paroda jau 26-oji ir vyksta karo Ukrainoje atmosferoje.

Vėl daug naujovių

„Tradicinis klausimas kas naujo šiemet parodoje. Viskas nauja. Dalyviai atsiveža tik naujienas“, pasakojo parodą organizuojančio Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorius dr. Virginijus Venskutonis. Aišku, šių dienų kontekstas išskirtinis. Parodos dalyviai daug išteklių ir laiko skiria padėdami Ukrainai, ukrainiečiams.

Vis tik paroda laukia grandiozinė. Dalyvauti ir pristatyti įvairias žemės ūkio, miškų ir komunalinio ūkio technikos, derliaus apdorojimo ir sandėliavimo įrangos, sėklos, augalų apsaugos priemonių ir trąšų, produktų ir įrangos gyvulininkystei, paukštininkystei, žuvininkystei, sodui bei daržui, statybos vandentvarkos, šilumos ūkio ir kenkėjų prevencijos, skaitmeninių technologijų žemės ūkiui ir kt. naujoves kaip ir kasmet panoro daugybė inovatorių, verslo, mokslo ir kt. subjektų.

Iš viso keli šimtai įmonių iš Lietuvos bei užsienio ir panašiai tiek smulkiųjų amatininkų, sodininkų, tautinio paveldo puoselėtojų. Parodą kaskart aplanko apie 80 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir ne tik.

Dešimt geriausiųjų

Šiandien paskelbti dešimt geriausių parodos eksponatų. Juos pristačiusios bendrovės šventinės popietės metu apdovanotos parodos medaliais ir diplomais.

Kompetentinga komisija, vadovaujama prof.dr. Egidijaus Šarauskio, vertino produkto dizainą, gamybos novatoriškumą, kitas savybes, gautus apdovanojimus, vartotojų atsiliepimus.

„Ką pasėsi... 2022“ geriausi eksponatų dešimtukas (laureatų pristatymas):

  • visaverčiai kombinuotieji lesalai putpelėms (UAB „Ariogalos grūdai“),
  • organinė trąša AGROLINIJA-S (UAB „BIODINAMIKA“),
  • „John Deere“ 6R serijos traktoriai (UAB „DOJUS agro“),
  • tiesioginės sėjos sėjamoji SKY EASYDRILL W 6020 FERTISEM HD PRO II E-DRIVE PREMIUM (AB „East West Agro“),
  • teleskopinis krautuvas MANITOU MLT841-145PS (UAB „INTRAC Lietuva“),
  • pneumatinio tręštuvo „RAUCH AERO MultiRate“ dozavimo sistema (UAB „Ivabaltė“),
  • ražieninė sėjamoji RS-4 (UAB „Laumetris“),
  • ratinis traktorius „New Holland T8.435 Genesis“ (AB „Lytagra“),
  • traktorius „Valtra T255 Versu“ su įdiegtu technologijų paketu „Valtra Smart Farming“ (UAB „Rovaltra“),
  • traktorius „Deutz-Fahr 7250 TTV“ (UAB „Žemtiekimas“).

Nauda kompleksinė

Apdovanojimą atsiėmęs bendrovės „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas portalui kauno.diena.lt sakė, kad bendrovė yra dalyvausi visose „Ką pasėsi...“ parodose. „Ši paroda žinoma ne tik Baltijos valstybėse. Ją žino visi Europos gamintojai. Ši paroda būna svarbiausiu metų įvykiu mūsų versle“, teigė S. Silickas.

Ši paroda žinoma ne tik Baltijos valstybėse. Ją žino visi Europos gamintojai. Ši paroda būna svarbiausiu metų įvykiu mūsų versle. Paroda įmonei suteikia, kaip vardijo, galimybę pristatyti save, inovacijas, kurias atstovauja, akis į akį per kelias dienas susitikti su daugybe esamų ir potencialių klientų. „Nauda kompleksinė“, apibendrino vadovas, pridūręs, kad Lietuvos ūkis yra labai imlus inovacijoms. Kalbėjo, kad didžioji dalis technologijų, kurios sukuriamos pasaulyje, ne vien žemės ūkio, jos vienos pirmųjų pritaikomos būtent žemės ūkyje. Europoje atsiradusios naujovės tais pačiais metais jau imamos pritaikyti ir Lietuvoje.

„Pagrindinis artimiausių penkerių-septynerių metų leitmotyvas ir misija taršos mažinimas ir kaštų taupymas. Abi šios misijos susisieja. Tai irekonominė, ir socialinė nauda. Žemės ūkyje yra diegiamos, jau įdiegtos ir naudojamos šios technologijos, teikiančios naudą ir ūkiui, ir visai visuomenei“, apie žaliąjį kursą, o taip pat ir apie vadinamąjį tikslųjį ūkininkavimą, grindžiamą inovatyvumu, informacija, jutiklių technologijomis, geoinformacinėmis sistemomis ir kt., kalbėjo S. Silickas. Mažiau trąšų, mažiau sunaudojamų degalų mažiau išlaidų, mažesnė aplinkos tarša.

Vyks ir sodinukų, amatų mugė

Paroda vyks kovo 31 balandžio 2 d. Akademijoje, Kauno rajone. Lankytojai, norintys įgyti daugiau žinių, kviečiami ne tik apžiūrėti, išbandyti eksponatus, bet ir sudalyvauti parodos metu vyksiančiuose seminaruose. Parodos metu taip pat veiks sodinukų ir amatų mugė. Parodos programa čia. Iš viso akademijoje jau suorganizuota daugiau kaip 100 nacionalinio ir tarptautinio lygmens parodų ir kitų renginių.

Skaityti daugiau


Plačiau

Artėjant parodai mokslo ir verslo atstovai dalinasi savo įžvalgomis

Data: 2022-03-18

Iki tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2022“ liko visai nedaug!

Dalinamės reportažu, kuriame mokslo ir verslo atstovai laidoje „Kaimo akademija“ dalinasi savo įžvalgomis.


Plačiau

Žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2022““ agrosektoriaus ateities kryptis

Data: 2022-03-17

Apie mus rašo Verslo žinios: 2022-03-02

Kovo 31 balandžio 2 dienomis į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) sugrįžta tradicinė pavasarinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“, jau daugiau nei ketvirtį amžiaus Lietuvai ir visam Baltijos regionui vis garsiau paskelbianti pavasarinio darbymečio pradžią.

Žemės ūkis viena sparčiausiai modernėjančių sričių. Europos žaliojo kurso tikslai sektorių įpareigoja siekti tvarumo, ekologiškumo, tuo pačiu metu didinant gamybos našumą, nes visuomenės poreikis kokybiškam maistui ir kitai jo gaminamai produkcijai pastebimai auga. Todėl paroda „Ką pasėsi...“ ūkininkams, įvairių kitų agroverslų atstovams yra kelrodis, atskleidžiantis naujausias mokslo idėjas, inovacijas bei technologijas. Šis renginys tampa ne tik patogia platforma įsigyti naujų pirkinių, bet ir galimybe užmegzti naujus verslo kontaktus bei pasikonsultuoti su aukščiausio lygio savo sričių ekspertais, nes neatsiejama parodos „Ką pasėsi...2022“ dalis aktualijas reflektuojanti šviečiamoji programa. 

Modernizacijos tempus spartina Europos žaliasis kursas

VDU Žemės ūkio akademijos ekspertai pastebi, kad Lietuvos ūkininkai, žemės ūkio įmonių darbuotojai tampa vis išmanesni ir vis aktyviau domisi inovacijomis, kurios juos pačius skatina nuolat siekti naujų žinių bei tobulėti. Į žemės ūkį jau įsiveržė skaitmenizacija, dirbtinis intelektas, mikrobiologija, kurią anksčiau buvo galima įsivaizduoti tik medicinoje. Šalyje jau yra ūkių, kuriuose sėja ir pasėlius purškia bepilotės skraidyklės, o užduotys laukuose dirbančioms mašinoms perduodamos internetu. Lietuvos žemės ūkyje palyginti su Vakarų šalimis modernizacijos šuolis įvyko labai sparčiai, ir tai mūsų mokslininkų, ūkininkų ir produktus bei  paslaugas žemės ūkiui teikiančių įmonių aktyvaus bendradarbiavimo rezultatas, kurį tradiciškai vainikuoja parodos „Ką pasėsi...“.

 

 

 

 

 

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė

 

„Kiekviena mūsų paroda demonstruoja vis didesnį žemės ūkio progresą. Europos žaliojo kurso kontekste ūkininkus šiandien domina tai, kas vyks ateityje: koks bus žemės ūkis, kiek reikės keistis, diegiant naujas technologijas, skaitmenizaciją, dirbtinį intelektą, tiksliojo ūkininkavimo principus, naudojantis robotais, daiktų internetu, taikant naujus verslo modelius, diversifikuojant rizikas“, „Ką pasėsi...2022“ aktualumą komentuoja VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė, pastebinti kad parodos formatas yra vienas efektyviausių instrumentų skleisti žinias ir jų gauti.

Tradiciškai gausiausia žemės ūkio technikos ekspozicija

 

 

 

 

 

UAB „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas



„Lietuvos ūkiai stambėja ir persiorientuoja į tiksliąją žemdirbystę, kuriai būtinos informacinės technologijos duomenims iš įvairių šaltinių gauti tai leidžia priimti sprendimus, maksimaliai efektyvinančius žemės ūkio produkcijos gamybą. Todėl nestebina, kad mūsų ūkininkai vis aktyviau domisi inovatyvios technikos našumu, jos patikimumu, garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu, kuro sąnaudomis, atsarginių detalių operatyviu tiekimu, būsima technikos likutine verte ir naujomis technologijomis, kurios atitinka pasaulines tvaraus ūkininkavimo tendencijas. Pastarąsias įsivertinome, todėl nuolat investuojame į brangstančius degalus ir trąšas taupančius išmaniosios žemdirbystės sprendimus. Savo įmonės stende pristatysime tvaraus ūkininkavimo tendencijas atitinkančius traktorius, kombainus, sėjamąsias, augalų priežiūros, mėšlo tvarkymo, žaliojo pašaro ruošimo techniką bei gyvulininkystės įrangą“, būsimos ekspozicijos uždangą praskleidžia „Ką pasėsi... 2022“ pagrindinio rėmėjo UAB „Žemtiekimas“ generalinis direktorius Saulius Silickas.

 

 

 

 

 

 

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas doc. dr. Virginijus Venskutonis

Didžiulėse lauko erdvėse ir paviljonuose vyksiančios parodos organizatorių komandai vadovaujantis VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas doc. dr. Virginijus Venskutonis pasakoja, kad ir šiemet tradiciškai gausiausia bus žemės ūkio technikos ekspozicija, kurią pristatys įmonės nuolatinės parodų dalyvės. Tačiau šiemet užsiregistravo ir beveik 20 proc. naujų dalyvių, kurie pristatys skysto mėšlo tvarkymo technologijas,  natūralius ir biologiškai aktyvių medžiagų koncentratus, taip pat atsinaujinančios energetikos, IT ir telekomunikacinių sprendimų galimybes.

Kaip ir kasmet 10 geriausių parodos eksponatų bus apdovanoti parodos „Ką pasėsi... 2022“ medaliais. Eksponatai bus demonstruojami ir virtualioje aplinkoje interneto puslapyje expoacademia.lt.

Šviečiamosios programos aprėptis nuo želdynų priežiūros iki naujų verslo modelių

Renginio metu tradiciškai bus atvertos VDU ŽŪA fakultetų auditorijos ir konferencijų salės, kuriose vyks seminarai įvairiomis aktualiomis su veiklomis žemės ūkyje ir regionuose susijusiomis temomis. Per tris parodos dienas bus surengti 37 seminarai. Daugiau kaip pusę jų ves VDU Žemės ūkio akademijos ekspertai. Dalis šiųmečių temų susijusios su gerojo ūkininkavimo praktika. Seminaruose bus galima sužinoti apie skaitmeninius augalininkystės sprendimus ir jų naudą, apie tarpinių pasėlių efektyvumą ekologinėje žemdirbystėje, ekologiškų produktų gamybos ypatumus, apie dirvožemio organizmus, turinčius įtakos ekosistemų tvarumui ir funkcionalumui, apie pašarinių ir dekoratyvinių žolynų priežiūrą ir daug kitų žemdirbystėje naudingų dalykų. Keletas temų skirtos pristatyti socialines inovacijas. Seminaruose bus kalbama apie vertikaliosios kooperacijos (klasterių) modelių taikymo Lietuvoje galimybes, vadybos modelius, leidžiančius organizuoti aukštos pridėtinės vertės produktų gamybą Lietuvos uogų ūkiuose, apie trumpąsias kanapių produktų tiekimo grandines, sumanių kaimų vystymo projektus. VDU ŽŪA mokslininkams bus galima pateikti klausimus, konsultuotis, o esant poreikiui susitarti dėl tolesnio bendradarbiavimo.

Organizuojant parodos „Ką pasėsi... 2022“ šviečiamąją programą aktyviai dalyvauja Žemės ūkio ministerija. Šios ministerijos specialistai parodos lankytojams yra parengę 5 seminarus. Jų metu bus pristatytas naujojo ES 2023 2027 metų programavimo laikotarpio Žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginio plano projektas, pereinamojo laikotarpio KPP priemonė „Sumanūs kaimai“. Bus dalijamasi trumpųjų tiekimo grandinių ir vietos rinkų vystymo Lietuvoje gerąja patirtimi, atskleista durpžemių svarba klimato kaitos kontekste. Taip pat bus supažindinama su 2022 m. tiesioginių išmokų deklaravimo naujovėmis.

 


Plačiau

Parodos „Ką pasėsi... “ medaliai – geriausiems eksponatams

Data: 2022-01-21

Jau tapo tradicija, kad 10 geriausių parodos „Ką pasėsi...“ eksponatų yra apdovanojami medaliais. Štai keletas įdomių faktų apie parodos medalius, kurių galbūt nežinojote:

  • Parodos „Ką pasėsi...“ medaliai yra autoriniai kauniečio menininko Marijaus Petrausko rankų darbai, kuriami pagal specialų užsakymą;
  • Medaliai gaminami iš bronzos, vieno medalio svoris daugiau kaip 1 kg;
  • Medaliai pradėti teikti 2000 m. Per visą parodų „Ką pasėsi...“ istoriją jau yra išdalinta 210 medalių;
  • Kas vertas medalio, sprendžia kompetentinga komisija. Vertinamas produkto dizainas, gamybos novatoriškumas, gauti apdovanojimai, vartotojų atsiliepimai ir kitos savybės;
  • Medalis, sukurtas 2021 m., yra ypatingas. Jame yra vaizdo fragmentas, kurio likusios dalys bus įkomponuotos 20222024 m. medaliuose. Jei 2021 m. medaliu apdovanotai įmonei pavyktų laimėti medalius kitus 3 metus, kartu sudėti medaliai sudarys vieningą visumą.

Įmonės, ketinančios dalyvauti parodoje „Ką pasėsi... 2022“, dar gali pateikti paraiškas medaliui gauti. Tą galima padaryti iki kovo 4 d. Visa informacija apie eksponatų pristatymą konkursui yra čia: https://expoacademia.lt/lt-ka-pasesi-dalyviams.


Plačiau

Kokių renginių laukti 2022-aisiais (atnaujinta 2022.01.18)

Data: 2022-01-18

 

Nelengvi 2021-ieji metai pasibaigė ir žvilgsnis krypsta į 2022-uosius. Sakydami nelengvi turime mintyje ilgą neapibrėžtumo ir nežinios laikotarpį, kai atrodo niekaip nesibaigianti pandemija aukštyn kojomis apvertė visų planus ir daug ką privertė išmokti daryti kitaip. Tikime, kad didžiausi sunkumai jau praeityje ir ateinančiais metais sugrįšime į įprastą gyvenimo ritmą. Tad ko tikėtis iš VDU ŽŪA parodų organizatorių 2022 metais?

Didžiausias kitų metų renginys tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2022“ vyks kovo 31 balandžio 2 dienomis. Šios parodos nebuvo galimybės suorganizuoti 2020 m., 2021 m. ji įvyko nepaisant įvairių suvaržymų, nors ir mažesnė nei įprastai. Tad dalis įmonių 2022 m. „Ką pasėsi... “ prisistatys net po 3 metų pertraukos. Parodyti ir pamatyti tikrai bus ką, o dirbantiems agrosektoriuje atnaujinti kontaktus ir užmegzti naujus tai pati geriausia proga.

Dar viena paroda VDU Žemės ūkio akademijoje vyks rugsėjo 2224 dienomis. Renginio pagrindinė tema ekologija ir tvarumas žemės ūkio ir maisto sektoriuose. Temą padiktavo ne tik ambicingi Europos žaliojo kurso tikslai ir su tuo ateinantys nauji reikalavimai, bet ir įmonių, organizacijų bei paskirų piliečių stiprėjantis suvokimas, kad neišvengiamai turime keistis, kartu ieškoti geriausių sprendimų, jei norime išvengti katastrofiškų klimato kaitos padarinių. Planuojama, kad parodos metu vyks šiems klausimams aptarti skirta tarptautinė konferencija.

Suklusti turėtų visi, susiję su pluoštinių kanapių verslu. Lapkričio 1112 dienomis Žemės ūkio akademijoje vyks kanapių verslo paroda „Cannabis Hub.LT 2022“. Joje bus demonstruojama ne tik specializuota pluoštinių kanapių auginimui, nuėmimui ir perdirbimui reikalinga technika, bet ir sėklos, trąšos, kanapių produktai, bus pristatomos konsultavimo paslaugos. Renginys organizuojamas kartu su Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija (KAPVIA).

Tai tik dalis renginių, kuriuos kitiems metams yra suplanavęs VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centras. Turime ir daugiau sumanymų, kurių dar neatskleisime, tačiau būtinai paviešinsime, kai tik taps aiškios pagrindinės detalės.

Tad nepamirškite lankytis interneto svetainėje expoacademia.lt ir mūsų Facebook paskyroje (https://www.facebook.com/Expoacademia/), kad visas naujienas sužinotumėte pirmieji.


Plačiau

Pasibaigus parodai „Ką pasėsi...2021“

Data: 2021-09-30

Šiais metais tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...2021“ buvo tikras žemės ūkio technikos rojus. Gerai ūkininkams žinomos kompanijos „nėrėsi iš kailio“, kad siūlomi sprendimai tiktų skirtingiems ūkininkų poreikiams. Stebino traktorių gausa, lankytojai galėjo vienoje vietoje apžiūrėti ne tik nedidelius universalius traktorius, bet ir tikrus gigantus.

Ne mažiau ūkininkai domėjosi žemės dirbimo ir sėjos mašinomis. Suprantama, jei jau nusižiūri inovatyvų traktorių, tai aksesuaras šiam traktoriui taip pat turi būti atitinkamas. Žemdirbiams buvo nelengva apsispręsti, kiekviena kompanija turi savo filosofiją, o augintojui reikia priimti sprendimą geriausiai atitinkantį ūkio poreikius. Parodos „Ką pasėsi...“ ir yra ta vieta, kurioje augintojai gali išsirinkti patikusią mašiną, gauti kvalifikuotus patarimus, pasitarti su kitais ūkininkais ir priimti racionalų sprendimą.

 

 


Plačiau

Pasiruošimas parodai įsibėgėjo!

Data: 2021-09-21

VDU ŽŪ Akademijos aikštes, likus porai dienų iki tarptautinės žemės ūkio parodos "Ką pasėsi... 2021", baigia užpildyti dalyviai. Parodos paviljone taip pat jau jaučiasi parodos dvasia, nors viduje dar vyksta paruošiamieji darbai. Ką lankytojai pamatys parodoje? Inovatyvios technologijos, daug elektronikos, dronai-robotai, žemės dirbimo ir sėjos mašinos, naujos kartos trąšos, tręšimo technologijos, konsultacijos sėklų ruošimo klausimais, žinios apie racionalų išteklių naudojimą ir t.t. Kompanijos turės eksponatų, nedemonstruotų Lietuvoje, bet pelniusių apdovanojimus Vokietijoje. Iki susitikimo parodoje "Ką pasėsi... 2021".


Plačiau

Delfi.lt - Parodos „Ką pasėsi...“ medaliai – ceremonijoje prisimintas ir svarbus istorinis įvykis

Data: 2021-09-17

Šįmet vienas reikšmingiausių Lietuvos žemės ūkio renginių – paroda „Ką pasėsi...“ mini garbingą dvidešimt penkerių metų jubiliejų.

Likus mažiau nei savaitei iki įvykio, suvienysiančio šalies žemdirbius, verslą, smulkiuosius prekybininkus ir akademinę bendruomenę, Žemės ūkio mokslo ir technologijų parke iškilmingai įteikti tradiciniai parodos „Ką pasėsi...“ apdovanojimai – padėkos, diplomai ir medaliai, rašoma pranešime.

„Siekiant pagerbti asmenis ir verslo institucijas, remiančias universitetą, paskutiniais mano kadencijos metais – 2004–aisiais buvo įsteigtas mecenato garbės vardas. Už nuopelnus plėtojant Lietuvos žemės ūkio universiteto ryšius su gamyba Lietuvoje ir užsienyje, nuolatinę paramą stiprinant mokymo bazę, paramą studijoms ir mokslo tyrimams bei aktyvų dalyvavimą universiteto bendruomenės gyvenime tuomet apdovanotos trys kompanijos – AB „Lytagra“, UAB „Rovaltra“ ir UAB „Dotnuvos projektai“ (dabar UAB „Dotnuva Baltic“). Vėliau mecenatų gretos augo. Dabar VDU ŽŪA yra šešiolika mecenatų“, – sako prof. emeritas, ilgametis Žemės ūkio akademijos rektorius Albinas Kusta.

Delfi.lt straipsnis
https://m.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/article.php?id=88211925 


Plačiau

„Ką pasėsi... “ apdovanojimai!

Data: 2021-09-17

Organizatorių padėkomis apdovanojami nuolatiniai parodos „Ką pasėsi... “ dalyviai, žiniasklaidos atstovai bei partneriai:

UAB Agrokoncerno technika,

UAB Biržų žemtiekimas,

UAB Dojus agro,

UAB Dotnuva Baltic,

Juliaus Gudino įmonė,

UAB Ivabaltė,

UAB Laumetris,

AB Lytagra,

UAB Litgenas,

UAB Pieno tyrimai,

UAB Rovaltra,

Laikraštis „Ūkininko patarėjas“,

Redakcija Mano ūkis,

Laidos „Kaimo akademija“ prodiuserė ir vedėja Laima Pilipavičienė,

Televizijos laidos „Gimtoji žemė“ prodiuseris Kęstutis Ligeika

Kauno rajono savivaldybė

Pagrindiniai parodos „Ką pasėsi... “ rėmėjai:

UAB Dojus agro

UAB Dotnuva Baltic

AB Lytagra

UAB Bioenergy

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba

AB Eas West Agro

UAB Specagra

Parodos medaliais ir diplomais apdovanoti:

Tiksliosios akėčios TREFFLER TS (AB „AUGA group“)

Traktorius „Deutz-Fahr 8280 TTV“ (UAB „Biržų žemtiekimas“)

Kombainas „John Deere X9“ (UAB „DOJUS agro“)

Case IH traktorius OPTUM 270 AFS connect (UAB „Dotnuva Baltic“)

Traktorius „Massey Ferguson 8S.265“ (AB „East West Agro“)

Ratinis traktorius „Fendt 724 Vario“ su FendtONE valdymo koncepcija (UAB „Ivabaltė“)

Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema (IKMIS 2.0) (VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba)

Ratinis traktorius „New Holland T6.180 Methane Power“ (AB „Lytagra“)

Ratinis traktorius „VALTRA T255 Versu“ (UAB „Rovaltra“)

Augalų biostimuliantų grupė DNA PERFORMANCE (Timac AGRO LT, UAB).


Plačiau

Kalbiname įmonę augusią kartu su paroda „Ką pasėsi...“

Data: 2021-09-16

 

 

 


Plačiau

Pokalbis su

Data: 2021-09-14

Jūs ieškojote, bet negalėjote rasti? Visko ko reikia sėkmingai ūkio veiklai rasite žemės ūkio parodoje "Ką pasėsi 2021". Apsilankę parodoje sužinosite kokis naujausius sprendimus siūlo žemės ūkio technikos gamintojai. Atrodo, kad jau niekuo negalima nustebinti žemdirbių, tačiau Dojus Agro kasmet nustebina savo partnerius žemdirbius. Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas augalininkystės technologijų tvarumui. Dėka navigacijos sistemų tiksliajam ūkininkavimui, augintojai gali sutaupyti laiko, degalų, trąšų, augalų apsaugos priemonių, nekalbant apie darbo efektyvumo padidinimą, dėka darbų atlikimo tikslumo. Dojus Agro vadovas Donatas Dailidė, sako, kad John Deere technika dėl praktiškai neribotų atnaujinimo galimybių, tapo kultine žemės ūkio technika Lietuvoje. Šiandien kalbiname Dojus Agro vadovą Donatą Dailidę.


Plačiau

Interviu su nuolatiniu parodos informaciniu partneriu.

Data: 2021-09-10

 

 


Plačiau

Diskusija su AB Lytagra valdybos pirmininku

Data: 2021-09-09

 

 

 


Plačiau