___ Gyvulininkystės parodoje – tūkstančiai gyvųjų eksponatų: lankymas nemokamas ___


Kauno diena 2023-09-28

VDU Žemės ūkio akademijoje prasidėjo specializuota gyvulininkystės paroda. Joje – tūkstančiai naminių gyvūnų: nuo smulkių paukščių – iki stambių veislinių galvijų. Tris dienas parodą galima lankyti nemokamai.

Sveikinimų akcentai

Ketvirtadienį atidaryta gyvulininkystės paroda, kurios tikslas – dalytis gerąja patirtimi, supažindinti ūkininkus su naujausiomis technologijomis ir priartinti kaimą prie miesto gyvenimo.

„Gyvulininkystė neatsiejama žemės ūkio dalis. Tikiuosi, kad paroda padės dar geriau suvokti, kiek ši sritis yra svarbi mūsų gyvenime. Ši paroda suteikia galimybę parodyti žemės ūko svarbą, inovacijas, pažangą bei kaip kurti tvarų verslą“, – kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė Astrida Miceikienė.

 „Tai didžiausia Lietuvoje specializuotų gyvūnų paroda. Manau, kad būtent tokios parodos reikalingos tam, kad galėtumėme matyti, kaip Lietuvos ūkiai tobulėja, kokios diegiamos inovacijos. Tad linkiu visiems dalytis informacija, patirtimi“, – kvietė žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas.

Mažųjų lankytojų džiaugsmas

Kol ūkininkai gali diskutuoti, kokios technologijos gyvulininkystės ūkiuose pačios geriausios, mažieji parodos lankytojai skuba prie naminių gyvūnų. Jei tik galėtų, vaikai tikrai apkabintų kiekvieną triušį, išglostytų avis bei kitus gyvūnus.

Nuo pat pirmų valandų į parodą vis su mokytojais ar auklėtojais keliavo grupės vaikų. Šie stbėjosi ir kuoduotais gaidžiais, ir dryžuotais atlėpausiais triušiais. „O kaip jis mato, kai ant galvos toks kuokštas pluksnų“, – sukrizeno keli darželinukai. „Aš tokį norėčiau laikyti“, – pirštu į stambų rudakailį triušį rodė kitas.

Stambiųjų gyvulių paviljone taip pat akį traukė ir garbanomis, ir smailiais ragais pasidabinę galvijai. Aptvare esantys arkliai taip pat žavėjo savo grakščiu kūnu. Žinoma, negali nesustoti ir prie šieną rupšnojančių ožkų ar avių.

„Mes su vyru neseniai įsigijome sodybą, norėtumėme joje įrengti edukacijų erdvę, supažindinti vaikus su naminiais gyvuliais. Labai daug vietos nėra, tad svarstome, kurios avelės būtų geriausios. Aišku, būtų smagu, kad ir kokia vištaitė kiaušinių dėtų. Galima įprastas rudas vištas auginti, bet neatmetame ir pasiimti kokią veislinę, kad būtų daugiau įvairovės“, – besidairydama į parodoje eksponuojamus paukščius kalbėjo Jolanta.

Eksponatų gausa

Gyvulininkystės parodą rengia VDU Žemės ūkio akademija kartu su LR žemės ūkio ministerija. Parodoje lankytojai turi galimybę susipažinti su įvairiausiais naminiais gyvuliais bei paukščiais.

Čia galima pamatyti pagrindinius parodos eksponatus: skirtingų veislių galvijus, žirgus, avis, ožkas, triušius ir naminius paukščius, aplankyti gyvulininkystės technikos ekspoziciją, dalyvauti daugybėje edukacinių užsiėmimų ir gyvulininkystės konkurencingumui stiprinti skirtoje konferencijoje. Parodoje veikia amatų ir sodinukų mugė.

Tris dienas skirtinguose paviljonuose bus įgyvendinta daugiau nei penkiolika didelės apimties edukacinių veiklų. Apsilankiusieji turi galimybę nusikelti į virtualią erdvę, sužinoti apie gyvūninės kilmės produktų (sūrių, vilnos siūlų, kt.) gamybos procesus, dalyvauti degustacijose.

LSMU Veterinarijos akademijos specialistai kviečia daugiau sužinoti apie tokias ligas kaip trichineliozė, pelėsinių grybų sukeliamą neigiamą poveikį gyvūnams, negailės patarimų, skirtų palengvinti pasiruošimą nusprendus su augintiniu vykti į veterinarijos kliniką ir kt.

Nemokamai VDU Žemės ūkio akademijoje vykstančią gyvulininkystės parodą galima aplankyti rugsėjo 28–29 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) nuo 9 iki 17 val. ir rugsėjo 30 d. (šeštadienį) nuo 9 iki 16 val.

Visos naujienos