___ VDU Žemės ūkio akademijoje – Gyvulininkystės paroda 2023: parodos lankymas – nemokamas. ___


Kauno diena 2023-09-25

VDU Žemės ūkio akademija kartu su LR žemės ūkio ministerija rugsėjo 28–30 d. rengia didžiausią Lietuvoje specializuotą gyvulininkystės parodą. Lankytojai turės galimybę išvysti pagrindinius parodos eksponatus – skirtingų veislių galvijus, žirgus, avis, ožkas, triušius ir naminius paukščius, aplankyti gyvulininkystės technikos ekspoziciją, dalyvauti daugybėje edukacinių užsiėmimų ir gyvulininkystės konkurencingumui stiprinti skirtoje konferencijoje. Parodoje veiks amatų ir sodinukų mugė.

Šiais metais renginys išsiskiria intensyvia, įvairius parodos svečių lūkesčius patenkinsiančia, programa. Tris dienas skirtinguose paviljonuose truksiančiame renginyje bus įgyvendinta daugiau nei 15 didelės apimties edukacinių veiklų, kai kurios jų, siekiant renginio lankytojų patogumo, vyks kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną. Apsilankiusieji turės galimybę nusikelti į virtualią erdvę, sužinoti apie gyvūninės kilmės produktų (sūrių, vilnos siūlų, kt.) gamybos procesus, dalyvauti degustacijose. LSMU Veterinarijos akademijos specialistai kvies daugiau sužinoti apie tokias ligas kaip trichineliozė, pelėsinių grybų sukeliamą neigiamą poveikį gyvūnams, negailės patarimų, skirtų palengvinti pasiruošimą nusprendus su augintiniu vykti į veterinarijos kliniką ir kt.

Tarptautinėje konferencijoje „Gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimas. KPP programos geroji patirtis“ LR žemės ūkio ministerijos atstovai, VDU Žemės ūkio akademijos ir LSMU Veterinarijos akademijos mokslininkai, Lietuvos ūkininkai ir ekspertai iš užsienio kvies daugiau sužinoti apie tvariąją gyvulininkystę, technologijų pritaikomumą, biosaugą ūkiuose, gyvulių reprodukcijos gerinimo svarbą, šėrimo technologijų įtaką ūkio rentabilumo rodikliams, dalinsis kaimo plėtros programos projektų įgyvendinimo gerąja patirtimi.

Lankytojai, nusprendę iš parodos neišvykti tuščiomis rankomis, galės įsigyti amatininkų, sodininkų ir tautinio paveldo puoselėtojų pagamintos ar užaugintos produkcijos. Šviežių ir gardžių maisto produktų, atsakingai užaugintų sodinukų ir dekoratyvinių augalų gausa nepaliks abejingų. Besidomintieji technikos naujovėmis galės pasižvalgyti ir daugiau sužinoti apie pašarų ruošimo įrangą, krautuvus, pašarų dalytuvus ir panašaus pobūdžio techniką, melžimo ir mėšlo tvarkymo įrangą, gauti konsultacijų.

Atvykstantieji į parodą, vyksiančią Akademijoje, Kauno r., bus laukiami rugsėjo 28–29 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) nuo 9 iki 17 val. ir rugsėjo 30 d. (šeštadienį) nuo 9 iki 16 val. Parodos lankymas – nemokamas!

Visos naujienos