___ Ką pasėsi 2022->Šviečiamoji programa ___


SEMINARAI

Kovo 31 d. (ketvirtadienis)

  

11.00 – Organiniai mulčiai: privalumai ir trūkumai.
             R. Pupalienė, D. Jodaugienė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Seminarų salė paviljone Nr. 1.

11.00 – Mokslo tyrimais grįstos inovacijos keičia pasaulį. Gerosios praktikos pavyzdžiai.
             J. Žukauskienė, I. Adamonytė, Vytauto Didžiojo universitetas.
                  IV rūmų bendradarbiavimo erdvė „Inno space“.

11.00 – Efektyvios ir integruotos Lietuvos žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos funkcinis modelis 2023–2027 m.
             R. Pakeltienė, VDU Žemės ūkio akademija;
             L. Girdžiūtė, L. Žukauskienė, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba;
             G. Kučinskienė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
                   III rūmų 610 aud.

11.00 – Durpžemių vaidmuo klimato kaitos kontekste žemės ūkyje.
             A. Prakapienė, LR žemės ūkio ministerija.
                  IV rūmų 211 aud.

11.00 – Betono su kanapių spaliais panaudojimas žemės ūkio gamybiniams pastatams.
             R. Šadzevičius, V. Gurskis, D. Ramukevičius, VDU Žemės ūkio akademija.
                  III rūmų 132 aud.

12.00 – Ekologiški produktai – mažesnis poveikis aplinkai.
             A. Dautartė, D. Šileikienė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Centrinių rūmų 509 aud.

12.00 – MZURI PRO-TIL  juostinės tiesioginės sėjos technologija – sveikesnė bei tvaresnė mitybos sistema planetai ir žmonėms.
             Ł. Lewandowski, UAB „Žemtiekimas“, įmonė Agro-Land.
                  IV rūmų konferencijų salė.

12.10 – KPP priemonė „Sumanūs kaimai“.
             V. Liukpetrytė, LR žemės ūkio ministerija.
                  IV rūmų 211 aud.

12.30 – Riebalų kokybės tyrimai.
             M. Gumbytė, E. Sendžikienė, K. Kazancev, VDU Žemės ūkio akademija.
                  VIII rūmų B212 aud.

12.30 – Ūkių gamybos optimizavimo modelio pristatymas.
             I. Kriščiukaitienė, V. Namiotko, A. Galnaitytė, Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas.
                  Seminarų salė paviljone Nr. 1.

13.00 – Vytauto Didžiojo universiteto laboratorijų ir mokslo paslaugų galimybės verslui.
             V. Steponavičienė, J. Žukauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas.
                  IV rūmų bendradarbiavimo erdvė „Inno space“.

13.15 – Trumpųjų tiekimo grandinių vystymas.
             N. Padvaiskaitė, LR žemės ūkio ministerija.
                  IV rūmų 211 aud.

14.00 – Tvarus būdas utilizuoti bioskaidžias atliekas.
             A. Noreika, UAB „Green Genius“.
                  IV rūmų konferencijų salė.

14.00 – Trumposios kanapių produktų tiekimo grandinės: nauda gamtai, ūkiui ir žmogui.
             R. Čiūtas, Kanapių augintojų, perdirbėjų ir verslo inovatorių asociacija;
             E. Zvicevičius, V. Atkočiūnienė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Seminarų salė paviljone Nr. 1.

14.00 – Mokslo komunikacija nuo bendravimo su žiniasklaida iki „LinkedIn“ profilio.
             A. Ragauskaitė, R. Zinkevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas.
                  IV rūmų bendradarbiavimo erdvė „Inno space“.

14.30 – Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano projekto pristatymas.
             LR žemės ūkio ministerijos atstovas.
                  IV rūmų 211 aud.

15.30 – 2022 m. sezono sertifikavimo aktualijos. Ekologinės gamybos, perdirbimo ir NKP sertifikavimo pokyčiai.
             I. Urbonavičienė, L. Merkevičius, VšĮ „Ekoagros“.
                  IV rūmų konferencijų salė.

16.15 – 2022 m. tiesioginių išmokų deklaravimo naujovės.
             LR žemės ūkio ministerijos atstovas.
                  IV rūmų 211 aud.

Balandžio 1 d. (penktadienis)


10.00 – Galvijų genetinių tyrimų svarba ir nauda ūkiui.
             G. Jarienė, E. Meškinytė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Seminarų salė paviljone Nr. 1.

10.00 – Pandemijos metu naudojamų asmeninių apsaugos priemonių poveikis aplinkai.
             M. Dapkienė, L. Česonienė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Centrinių rūmų 512 aud.

10.00 – Termoizoliacinės medžiagos iš avių vilnos.
             S. Vėjelis, A. Kremensas, Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas.
                  IV rūmų 211 aud.

10.00 – Ekologiškų viešojo maitinimo įstaigų sertifikavimas.
             R. Butkevičiūtė, VšĮ „Ekoagros“.
                  IV rūmų konferencijų salė.

11.00 – Pasaulio vertikaliosios kooperacijos (klasterių) modeliai ir jų taikymo galimybės Lietuvoje.
           J. Žukovskis, VDU Žemės ūkio akademija;
             A. Žliobaitė, LR žemės ūkio rūmai;
             R. Pikšrys, LR žemės ūkio ministerija.
                  III rūmų 411 aud.

11.00 – Medžioklės higiena: kaip tai veikia žvėrienos kokybę?
             J. Stankevičiūtė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  VII rūmų posėdžių salė.

11.00 – Skrepi tyrimai avininkystės ūkiuose.
             G. Jarienė, E. Meškinytė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Seminarų salė paviljone Nr. 1.

11.00 – Nuo idėjos iki prototipų. Mokslininkų sukurtų prototipų pristatymas ir bendradarbiavimo galimybės.
             E. Samys, J. Kmeliauskienė, Vytauto Didžiojo universitetas.
                  IV rūmų bendradarbiavimo erdvė „Inno space“.

11.00 – Tvartų atitvaros iš betono su pluoštinių kanapių spaliais.
             R. Šadzevičius, V. Gurskis, D. Ramukevičius, VDU Žemės ūkio akademija.
                  III rūmų 132 aud.

11.30 – Rizikos, susiję su žemės sandoriais. Atsiskaitymas už superkamą žemės ūkio produkciją. Skolų administravimas.
             J. Vilkevičiūtė, VDU Žemės ūkio akademija;
             D. Stakvilevičiūtė, I. Smetonaitė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.
                  IV rūmų konferencijų salė.

12.00 – Mikorizė ir jos reikšmė žemės ir miškų ūkiui.
             N. Maršalkienė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  IV rūmų 211 aud.

12.00 – Reikalavimai vandens kokybei žuvininkystės tvenkiniuose.
             L. Česonienė, G. Žibienė, A. Žibas, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Centrinių rūmų 518 aud.

12.30 – Pavasarinė pagalba ekstremalių gamtos sąlygų paveiktiems žolynams.
             E. Klimas, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Seminarų salė paviljone Nr. 1.

13.00 – Kaip sunkieji metalai patenka į dirvožemį. Jų nustatymo būdai.
             K. Barčauskaitė, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.
                  VIII rūmų J335 aud.

13.00 – Joninių skysčių panaudojimas aplinkai draugiškiems tepalams gerinti.
             R. Kreivaitis, M. Gumbytė, J. Treinytė, VDU Žemės ūkio akademija.
                  VIII rūmų B212 aud.

13.00 – Sumanių kaimų vystymo planų ir projektų rengimas.
             V. Atkočiūnienė, VDU Žemės ūkio akademija;
             A. Aleksandravičius, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.
                  IV rūmų konferencijų salė.

13.00 – Kaip pritraukti finansavimą inovatyviems sprendimams?
             R. Petlickaitė, E. Buinauskas, Vytauto Didžiojo universitetas.
                  IV rūmų bendradarbiavimo erdvė „Inno space“.

14.00 – Skaitmeninės augalininkystės sprendimai ūkyje.
             M. Kazlauskas, VDU Žemės ūkio akademija.
                  Seminarų salė paviljone Nr. 1.

14.00 – Tarpinių pasėlių efektyvumas ekologinėje žemdirbystėje.
             A. Marcinkevičienė, A. Čmukas, VDU Žemės ūkio akademija.
                  IV rūmų 211 aud.

14.00 – Inovacijų kūrimo nuo idėjos iki produkto kūrybinės dirbtuvės (naudojant verslo drobę „Canvas“).
             R. Zinkevičienė, I. Bručienė, A. Ragauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas.
                  IV rūmų bendradarbiavimo erdvė „Inno space“.

14.00 – Žemės ūkio subjektų bendradarbiavimo aktualijos.
             R. Dapkus, VDU Žemės ūkio akademija;
             J. Čaplikas, VšĮ Lietuvos regioninių tyrimų institutas;
             J. Bučaitė-Vilkė, Vytauto Didžiojo universitetas.
                  III rūmų 415 aud.

14.30 – Trąšos brangsta: ar yra alternatyvos joms?
             J. Aleinikovienė, E. Jotautienė, A. Juostas, VDU Žemės ūkio akademija;
             L. Milkintas, UAB „Ecohumus“.
                  IV rūmų konferencijų salė.

Balandžio 2 d. (šeštadienis)


10.00 – Diskusija apie aukštos pridėtinės vertės produktus iš uogų.
             J. Greblikaitė, VDU Žemės ūkio akademija;
             R. Rakštys, UAB „Verslo valdymo technologijų grupė“;
             A. Ispiryan, Audronės Ispiryan ūkis.
                  III rūmų 610 aud.

11.00 – Kanapių betono pastatų statybos ypatumai Lietuvoje.
             R. Šadzevičius, V. Gurskis, D. Ramukevičius, VDU Žemės ūkio akademija.
                  III rūmų 132 aud.

 

Organizatorius

Pagrindinis rėmėjas


Rėmėjai ir partneriai