___ Įvyko didžiausia Lietuvoje specializuota gyvulininkystės paroda ___


Rugsėjo 28–30 d. Akademijos mstl., Kauno r., įkurdintuose VDU Žemės ūkio akademijos paviljonuose ir lauko erdvėje įvyko gyvųjų eksponatų, technikos, amatų ir sodininkystės paroda, sulaukusi net 20 tūkst. lankytojų. Be akį traukiančių eksponatų, parodos dalyviai buvo kviečiami dalyvauti dvi dienas trukusioje konferencijoje ir edukacinėse programose.

 

Renginio programa – intensyvi ir patenkinusi skirtingus svečių lūkesčius

Tris dienas skirtinguose paviljonuose trukusiame renginyje buvo įgyvendinta daugiau nei 15 didelės apimties edukacinių veiklų, kai kurios jų, siekiant renginio lankytojų patogumo, vyko kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną. Edukacinėse programose dalyvavę svečiai galėjo sužinoti, kaip saugiai elgtis su galvijais, kaip su augintiniu pasiruošti kelionei į veterinarijos kliniką, kaip pasirinkti gerą būsimą karvę, kokį pavojų augintiniams sukelia pelėsiniai grybai ir daugybę kitos naudingos informacijos. Apsilankiusieji turėjo galimybę nusikelti į virtualią erdvę, sužinoti apie gyvūninės kilmės produktų (sūrių, vilnos siūlų, kt.) gamybos procesus, dalyvauti degustacijose.

Konferencijoje „Gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimas. KPP programos geroji patirtis“ pranešimus skaitė LR žemės ūkio ministerijos atstovai, VDU Žemės ūkio akademijos, LSMU Veterinarijos akademijos profesoriai, Lietuvos ūkininkai ir svečiai iš užsienio, o diskusijoje, dedikuotoje pagrindinei konferencijos temai – konkurencingumui didinti,  nuomonėmis dalijosi gyvūnų augintojų asociacijų vadovai ir ŽŪM atstovai.

 

Tradiciškai išrinkti geriausieji       

Visas parodos dienas išskirtinis dėmesys buvo skiriamas gyviesiems parodos eksponatams – ūkiniams gyvūnams. Kompetentingos komisijos vertino ir rinko geriausiuosius triušius, naminius paukščius ir galvijus. Be pastarųjų, iškilmingame renginio atidaryme buvo apdovanoti ir parodos laureatai. VDU ŽŪA mokslininkai ir LR ŽŪM atstovai geriausiais išrinko šiuos eksponatus:

  • Visavertį pieno pakaitalą veršeliams „Nutricalf Premium 40“, pristatytą UAB „Litamilk“;
  • Mobilų melžimo akumuliatorinį vakuumo įrenginį „Mootech Eco Smart“, pristatytą UAB „Mototecha“;
  • Mikrobiologinį mėšlo tvarkymo produktą „NN Farmodor C“, pristatytą UAB „Nando“;
  • Pašarų dalytuvą „Seko Samurai 7 500/150“, pristatytą UAB „Rovaltra“;
  • Džiovinimo ir dezinfekavimo mineralų kompleksą atrajotojų, kiaulių, naminių paukščių ir arklių pakratų higienai „Actisan 360“, pristatytą UAB „Timac Agro LT“.

 

Padėkos už indėlį, kuriant ūkinių gyvūnų ekspozicijas, skirtos: Angusų augintojų asociacijai, Ekologiškų mėsinių galvijų augintojų asociacijai, Lietuvos avių augintojų asociacijai, Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijai, Lietuvos galvijų veisėjų asociacijai, Lietuvos galvijų gerintojų asociacijai, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijai, Lietuvos triušių augintojų draugijai, Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacijai, Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacijai, Lietuvos sunkiųjų arklių veislės išsaugojimo asociacijai, UAB „Lietuvos žirgynas“, VšĮ VDU Žemės ūkio akademijos mokomajam ūkiui.

Visos naujienos